Sot në orën 15:30, startoi konferenca e UEFA-s me në krye presidentin Alexander Ceferin. Ishte Giorgio Marchetti ai që zbuloi planin dhe kalendarin për të përfunduar Champions League, duke dhënë datat zyrtare dhe mënyrën si do të organizohen sfidat. Më poshtë, është kalendari zyrtar i Champions League.

CHAMPIONS LEAGUE 2019-2020

7-8 Gusht (1/8-tat)

Juventus-Lyon (Torino)

Barcelona-Napoli (Barcelonë)

Manchester C.-Real Madrid (Mançester)

Bayern-Chelsea (Mynih)

12-15 Gusht (çerekfinale) – Lisbonë, ndeshje të vetme

18-19 Gusht (gjysmëfinale) – Lisbonë, ndeshje të vetme

23 Gusht (Finale) – Luhet në Lisbonë