Esin Hakaj nuk do te jete pjese e Vllaznise ne sezonin e ri. Kjo tashme eshte zyrtare dhe eshte konfirmuar nga ana e vete klubit shkodran. Kontrata e mbrojtesit te majte ka perfunduar dhe mesa duket palet nuk kane rene dakord per nje kontrate te re.

Ka qene vete klubi shkodran qe pak minuta me pare ka publikuar nje gje te tille ne faqen zyrtare duke shkruar: “Pas 3 vitesh i veshur kuqeblu, kontrata e Esin Hakajt tashmë ka përfunduar. KF Vllaznia e falenderon lojtarin për gjithçka ka dhënë për skuadrën tonë dhe i uron suksese në vazhdim të karrierës së tij”.

Ne kete menyre lojtari tashme do te shohe te gjithe opsionet e tjera per te gjetur skuadren e re, por per momentin po shijon disa dite pushime ne Greqi dhe vetem pas kesaj periudhe do te mendoje per te ardhmen.

Hakaj eshte nje nga mbrojtesit e majte me te mire te kampionatit shqiptar dhe me siguri qe ofertat nuk do t’i mungojne, pse jo edhe jashte vendit, megjithate duhet pritur se çfare do te ndodhe./www.shkodrasport.com/