KRYESORE

FOTO/ Sportistët, të gjithë bashkë nudo për bamirësi

Fotografja e famshme Dominika Cuda ka bashkuar të gjithë sportistët në botë për të realizuar një kalendar elektrizues bamirësie. "Ky është edicioni i tretë i kalendarit sportiv, kështu që ishte më e lehtë për të bashkëpunuar me personat që...

Opinion/ Fitorja sot në Lushnjë, një mbyllje goje për qarqe e individë të...

Opinion nga Roland LUÇI Vllaznia ka nevoje urgjente per nje ristartim cilesor. Por ristartim duke qene pjese e elites futbollistike shqiptare dhe jo ristartim nga katakombet e futbollit. Nga kategoria inferiore qe nuk i pershtatet ketij Klubi te madh e...

Një rekord i pabesueshëm i Premier League është thyer në Tottenham – Arsenal

Derbi i Londrës Veriore që u zhvillua të shtunën pasdite midis Tottenham dhe Arsenal në Wembley është zyrtarisht ndeshja me shikueshmërinë më të madhe të historisë së Premier League. Jo më pak se 83,222 tifozë janë mbledhur për të parë...

Milan bën “poker” i udhëhequr nga “baby” Cutrone!!!

Milan ka fituar lehtësisht 4-0 në fushën e SPAL dhe mban gjallë ëndrrën për një vend në Champions League sezonin e ardhshëm. Ky sukses i ngjit kuqezinjtë në kuotën e 38 pikëve, shtatë më pak se Inter i vendit...

Video / Goli i mesfushorit të Brighton është më i bukuri që do të...

Brilant. Kjo është fjala e duhur për të përshkruar golin që sapo ka shënuar mesfushori i Brighton njaj Stoke në ndeshjen e javës së 27-të të Premier League. Goli është tepër i veçantë për mënyrën e ekzekutimit, dhe meritat...

Kastrioti “fiton” pa luajtur. Ndalen Egnatia, Erzeni e Besëlidhja. Tërbuni turpërohet në Peshkopi

Kategoria e Parë ka zhvilluar takimet e radhës për llogari të javës së 15-të. Në Peshkopi ka pasur “lumë” golash. Korabi vendas që në pjesën e parë gjeti rrugine rrjetës dy herë me Hoxhën dhe Hysenin, ndërkohë që në...

Hysen Dedja: Të hënën vendoset nëse vazhdoj te Lushnja

Trajneri i Lushnjës, Hysen Dedja, deklaron se do të rishikojë pozicionin e tij në kreun e ekipit dhe se do të flasë me kryebashkiakun Tushe. Te fjalët e tij në “Gol pas Goli”, Dedja bëri të qarët se nuk...

Gjoka e pranon: Presioni nga jashtë është i madh, sot Vllaznia tregoi personalitet

Trajneri i Vllaznisë sikur është çliruar pas fitores në fushën e Lushnjën, po ai pe ka të qartë se rruga mbetet shumë e vështirë. Ernest Gjoka ka pranuar po ashtu se ka presin nga jashtë, që vjen edhe brenda...

Kukësi s’qenka aq i fortë. E mund Kamza 1-0 brenda në fushën e tij

Ekipi i Kukësit e ka humbur ndeshjen e vlefshme për javën e 19 në Kategorinë Superiore. Shanset për skuadrë vendase kanë qenë të shumëta, por në disa raste gabimi i futbollistëve të Kukësit e në disa të tjera reagimi...

Sukaj: Nuk kam përjetuar presion më të madh nga tifozët, situata do të ndryshojë

Vllaznia ka marrë një fitore jetike ndaj Lushnjes, duke fituar me rezultatin 0-2. Pas kësaj fitore ambienti në Shkodër është paksa më i qetë, pasi janë marrë 3 pikë që do t’i vlejnë Vllaznisë për “luftën” e mbijetesës. Në një...

FUTBOLLI I FEMRAVE

Ndryshime në pankinën e “Juban Danja”, ikën Preka. Ja kush e...

Mbyllja e sezonit futbollistik është shoqëruar edhe me ndryshime në pankinën e ekipit të futbollit të femrave "Juban Danja". Kështu, nga sa bëhet e...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR