KRYESORE

Gafa e futbollistit brazilian, publikon foton e bashkëshortes nga dhoma e gjumit

Rrjetet sociale aq sa janë të dobishme, po aq janë edhe të rrezikshme sepse me një shtypje butoni mund të publikosh foton e gabuar, fjalën e gabuar etj. E njëjta gjë i ka ndodhur edhe futbollist brazilian të Fenerbahçes,...

E VEÇANTË/ Aktorja e madhe Roza Anagnosti (Xhuxha) ka qenë gjimnaste me Vllazninë!

Për shumëkënd mund të duket një çudi. Realisht edhe për mua personalisht ndonëse kam mbi 20 vite që merrem me gazetari, madje shumë i dhënë edhe pas historisë së sportit shkodran kryesisht. Aktorja e mirënjohur Roza Anagnosti përveçse e...

Ada s’gjen rehati me trajnerët. Ikën edhe Zamir Lumani

Skuadra velipojake nuk po gjen "derman" me pankinën. Edhe trajneri i emëruar pak javë më parë- Zamir Lumani, ka vendosur të mos e vazhdojë më këtë detyrë. Duket se kjo ka ardhur nga arsyet personale megjithatë tashmë është fakt...

Sergio Ramos, objekt i talljeve nga rivalët pas rekordit të pabesueshëm

Sergio Ramos ka qenë objekt i talljeve në Twitter nga dy persona të njohur. Saktësisht, kapiteni i Real Madridit është tallur nga Xavi Aguado dhe Pablo Alfaro. Me kartonin e kuq dje, Ramos numëron plot 19 kartona të kuq...

Shtypi i sotëm sportiv, Vllaznia “në gijotinë” pas humbjes me Laçin

Titujt e gazetave të sotme sportive padyshim që do të kishin në qendër të vëmendjes humbjen e djeshme të Vllaznisë ndaj Laçit brenda në "Loro Boriçi". Jo më kot, "Sport Ekspres" është hapur me kryeartikullin: LAÇ PUSHTON SHKODREN. Më...

Andi Koçi në shënjestrën e shkodranëve. Dhe jo vetëm për një 11-metërsh

Arbitrimi i treshes së arbitrave durrsakë në ndeshjen e sotme Vllaznia- Laçi është kontestuar jo pak nga futbollistë, drejtues por edhe tifoyët shkodranë. Dhe këtu nuk është fjala vetëm për një mosdhënie 11-metërshi në favorin e tyre. Edhe shumë...

Salihi ka shënuar 15 gola në Austri, nominohet për të fituar trofe

Shënoi në fitoren e Neustadt kundër Bw Linz, duke regjistruar golin e tij të 15 në Bundesliga 2 në Austri. Hamdi Salihi qëndron në krye të listës, duke i dhënë dhe ekipit të tij shtysën për të qëndruar në...

Luis Suarez hyn në historinë e Barcelonës

Luis Suarez ka hyrë mes 10 golashënuesve më të mirë të Barcelonës. Me golin kundër Celta Vigo, Luis Suarez ka shkuar në 127 gola me fanellën e Barcelonës. Uruguaiani tani është vetëm katër gola prapa Samuel Eto’o dhe tre...

Inter ngjitet në krye të Serisë A, shqiptarja pozon “cullak” (FOTO)

Pas fitores së sotme 5-0 ndaj Kievos, Inter është ngjitur në krye të renditjes së Serisë A për herë të parë në këtë sezon. Natyrisht që ky do të jetë objektivi i ardhshëm, moslëshimi i tij deri në fund....

United, Mourinho kërkon të realizojë një ëndërr me “ulje”

Gareth Bale është ëndrra e Jose Mourinho-s në merkaton. Siç ka bërë të ditur portali spanjoll “as.com”, “Djajtë e Kuq” janë gati të engociojnë me Real Madrid për uellsianin, por nuk kanë ndërmend të bëjën oferta të çmendura. Me...

FUTBOLLI I FEMRAVE

E VEÇANTË/ Vllaznia e femrave me ‘një formacion’ në kombëtare

Qe prej se merkures ne Barbullush eshte grumbulluar kombetarja e femrave ne zborin e rradhes, ne pergatitje per ndeshjet e rradhes eliminatore. Trajneri Armir Grima...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR