‘Tani jam bërë kopshtar’/ Cungu rrëfen pengun e jetës: Nuk i kam mësuar djalit...

Në këto ditë të vështira izolimi që po kalon Shqipëria, Armando Cungu po i merr më të mirën kësaj të keqe duke qendruar pak kohë më tepër me familjen. Nga Shkodra trajneri tregon në një intervistë të gjatë për...

2 mijë euro në muaj për 1 gol, VLLAZNIA refuzon talentet e sulmit

Vllaznia e këtij sezoni ka ditur të krijojë një ekip të qëndrueshëm, që gjatë 19 javëve të Kategorisë Superiore ia ka dalë të sigurojë 27 pikë në tabelën e klasifikimit. Trajneri Mirsad Jonuz ka gjetur elementë cilësorë, për të...

‘Ndizet’” Derbi i Shqipërisë, tifozët e Vllaznisë njëzëri: Ishim aty kur të tjerët nuk...

“Klasikja” e futbollit shqiptar ose Derbi i Shqipërisë mes Vllznisë dhe Tiranës do të çelë javën e 21 të Kategorisë Superiore. Të premten në orën 18:00 në “Loro Boriçi”, shkodranët presin Tiranën, që nuk njëh rezultat tjetër veç fitoreve...

VIDEO/ ‘Nji kojshie t’bukur që pata, e zuni ky’, ylli i Vllaznisë bie në...

Ardit Krymi ka rënë “pre” e një gracke të ndërtuar nga “Agjencia e spektakleve Buna1”. Mesfushori i Vllaznisë, një nga lojtarët kryesorë të kuqebluve, ishte ftuar për një intervistë dhe nuk kuptoi asgjë. Përballë gazetares ai po fliste lirshëm, ndërkohë...

Djali i Igli Tares e bën zgjedhjen e tij: Mamaja gjermane dhe babai shqiptar,...

Etienne Tare ka debutuar disa javë më parë, me ekipin e dytë të Lacios. Një e arritje më vete për këtë lojtar, pasi është vetëm 16-vjeç dhe njëkohësisht futbollisti më i ri në “Primavera” të kryeqytetasve. Flasim për djalin e...

Vllaznisë “s’i bën derman” as Tom Doshi

Prej disa javësh është duke i qëndruar shumë pranë Vllaznisë. Me shpërblime për ekipin, para të shpenzuara për grumbullime e tifozë dhe për ta mbyllur këtë tifozllëk, Tom Doshi mbrëmjen e së mërkurës ka qenë i pranishëm në tribunën...

I vunë tritol në makinë, Suad LICIT: Këtu m’kan përditë, formacionin e bën tjetërkush

Mëngjesin e kësaj të diele një sasi tritoli është vendsour në mjetin e Suad Licit. Fatmirësisht lënda plasëse nuk ka shpërthyer, pasi Lici e ka dalluar poshtë makinës dhe ka njoftuar policinë. Makina ka qenë e parkuar poshtë banesës së...

Ildi Gruda, “i shtati në bronz” i një familje të madhe sportive shkodrane

Vllaznia U-19 pak ditë më parë fitoi Kupën e Shqipërisë në futboll duke mundur Shkëndinë e Tiranës me rezultatin e thellë 4-0. Autor i golit të parë në këtë finale ishte Ildi Gruda. Të dielën, ky ekip luajti në Tiranë...

Vllaznia femra zyrtarisht kampione e Shqipërisë. Titulli i gjashtë rradhazi për të

Kishte javë që ishte projektuar një sukses i tillë megjithatë vetëm sot zyrtarisht Vllaznia e femrave shpallet edhe matematikisht kampione e Shqipërisë për sezonin 2018-2019. Një titull që vjen një javë para fundit të kampionatit teksa diferenca me Tirana AS,...

Edi Martini flet për lojtarin e Tiranës: Turp, po bravo i qoftë! Do të...

Java e 20 e Superiores ka vazhduar në pasditen e sotme, atje ku Kukësi ka fituar me rezultatin 1-4 në transfertë ndaj Flamurtarit, ndërsa Tirana ia doli ndaj Teutës 2-1. Ndërkohë më herët ishte Partizani që nuk gaboi në transfertë...
error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR