Pelinku i pavendosur për të ardhmen. Ende s’dihet nëse do vazhdojë me Veleçikun

Mesfushori shkodran Izmir Pelinku ka qenë një nga pikat më të forta të Veleçikut në sezonin e fundit. Ai ka dhënë ndihmën e tij për arritjen e suksesit, ngjitjen në kategorinë e parë. Por ndërkohë, tashmë pas arritjes së...

Rroji: Problemet me arbitrimin ndaj Klosit na bëjnë më të fortë. Në Gramsh për...

Zhgënjimi nga barazimi në ndeshjen e kaluar me Klosin, pikërisht pas golit të pësuar në minutat shtesë, nuk ka kaluar ende në kampin velipojak. Pjestarët e tij akuzojnë edhe arbitrimin jokorrekt në këtë takim. Një nga drejtuesit e lartë...

Flet kapiteni Dodaj: Tërbuni e meriton titullin kampion. Sezonin tjetër flasim ndryshe

Fituesi i dy kupave me ekipin e tij të lindjes njërën në kategorinë e parë dhe tjetrën në kategorinë e dytë shprehet: Doja të falenderoj shumë tifozët e mrekullueshëm pukjanë dhe Ultras "Shqiponjat e Veriut" Pukë për çdo mbështetje...

Lajm i mirë: Vllaznia B do të luajë në kategorinë e dytë

Një lajm i mirë për futbollin shkodran dhe veçanërisht për klubin Vllaznia. Federata Shqiptare e Futbollit ka dhënë Ok-in e saj për kalimin e ekipit B të klubit kuqeblu në kategorinë e dytë. Njoftimi është dhënë nga vetë institucioni i futbollit shqiptar. Ka qenë Komiteti Ekzekutiv, ai që me një vendim qarkullues, ka caktuar edhe skemën e këtij kampionati teksa do të jenë dy grupe me nga 14 skuadra secili. Në grupin A, bën pjesë tashmë edhe Vllaznia B, krahas ekipit të Veleçikut dhe Adës (gjithnjë nëse kjo e fundit do të paguajë detyrimet financiare deri ditën e martë).

Veleçiku bën detyrën. Fiton dhe s’i ndahet Vorës

Sot pasdite janë luajtur ndeshjet e para të fazës së dytë të kampionatit të kategorisë së dytë. Në Koplik është luajtur takimi në mes Veleçikut vendas dhe Kukësit B. Kjo përballje është dominuar që nga fillimi e deri në...

FSHF merr më në fund vendimin, ja kur do të hidhet shorti i Kategorisë...

Pas një kohe të gjatë pritjeje, Federata Shqiptare e Futbollit ka marrë më në fund vendimin për shortin e Kategorisë së Dytë. Ditën e martë datë 11 shtator, në orën 12:00 në ambientet e FSHF-së do të...

E BUJSHME/ Veriu në festë, një tjetër skuadër ngjitet një kategori më lart

Tashmë nuk ka dyshime. Mirdita është zyrtarisht në Kategorinë e Dytë në futbollin shqiptar. Skuadra veriore kaloi me sukses edhe testin e parafundit në Kategorinë e Tretë, teksa mposhti 5-2 Osumin. Një takim spektakolar ai i zhvilluar në Kamzë,...

Pjetri: Ada e Velipojës është në mëshirën e fatit

Nga një skuadër me shumë emër dhe pretendente e përhershme për t’u kualifikuar në kategorinë Superiore, Ada e Velipojës është shndërruar vitet e fundit në një skuadër e dorës së dytë. Problemet në organizimin e saj dhe mungesa e mbështetjes nga e qeverisja vendore bënë që kjo skuadër, jo vetem të mos ishte më e elites në kategorine e parë, por të zbresë në të dytën.

Disiplina tetë javë pezullim për zyrtarin e Adës

Komisioni i Disiplinës në FSHF, ka publikuar ditën e sotme, vendimet në lidhje me parregullsitë në futbollin shqiptar, në ndeshjet e kësaj jave. Bie në sy fakti se nga ekipet e Superiores, vetëm një zyrtar i Kamzës, është dënuar...

Kategoria e Dytë/ Spartaku “ia bën 8 me 2” Vllaznisë

U luajtën ditën e sotme 3 sfidat e vlefshme për javën e 21-të të Kategorisë së Dytë. E gjithë vëmendja ishte te sfida në Gramsh mes vendasve dhe Partizanit B, e mbyllur na barazim pagola. Trajneri i të kuqve, Genc...

FUTBOLLI I FEMRAVE

Këto janë vajzat e ‘Juban Danja’/ Ekipi që i dha emër...

Të mbledhësh rastësisht 12 vajza e gra dhe t’i vësh të luajnë futboll, duket një çmenduri. Nuk mund ta bësh as në Tiranën e...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR