Lazër Matija: Suksesi i Adës me femrat nuk është rastësi

Rruga drejt titullit të tretë kampion në futbollin e femrave sigurisht që nuk ka qenë e lehtë për Adën por kur objektivi arrihet, atëherë brenda ka edhe kënaqësi. Me barazimin e së shtunës ndaj rivales kryesore "Juban Danjës", skuadra velipojake vazhdon të ruajë epërsinë prej dy pikësh ndaj saj dhe është shumë pranë titullit kampion. I pyetur në lidhje me këtë gjë, presidenti i këtij ekipi Lazër Matija per gazeten online www.shkodrasport.com ka thënë: "Mendoj se ende nuk mund të themi se jemi shpallur kampionë përderisa janë edhe tre ndeshje për t'u luajtur. Me barazimin që morëm ndaj rivalit tonë kryesor, sigurisht që jemi më të favorizuar për të dalë të parët sepse kemi ruajtur epërsinë prej dy pikësh me të.

“Juban Danja”- Ada, të hënën e ardhshme në “Loro Boriçi”

Supersfida e kampionatit kombëtar të futbollit të femrave, ajo mes ekipeve të "Juban Danjës" dhe Adës, do të zhvillohet në stadiumin "Loro Boriçi" të hënën e ardhshme. Lajmi konfirmohet nga presidenti i ekipit të "Juban Danjës", Ferdinand Jaku. "Meqë është një ndeshje e rëndësishme, por për më tepër që luajnë përballë njëra-tjetrës dy skuadrat më të mira të kampionatit, menduam se për t'i dhënë bukuri edhe më tepër kësaj ndeshje, ta zhvillojmë atë në stadiumin "Loro Boriçi".

Surprizë: Më 30 shtator miqësore Breshia- The Door për femra

Një surprizë të këndshme do na dhurojë ditën e premte ekipi i futbollit të femrave të Shkodrës, pikërisht “The Door”. Ai do të zhvillojë një ndeshje miqësore me një ekip të kampionatit italian të futbollit të femrave, pikërisht me Breshian. Lajmi konfirmohet nga trajneri i kësaj skuadre Arben Parmeza i cili ka theksuar se zhvillimi i një miqësoreje të tillë, është një luks për këtë skuadër.

“Juban Danja” lëviz në merkato, pretendente në sezonin e ri

Një nga ekipet e futbollit të femrave të Shkodrës, pikërisht Juban Danja duket se do jetë një nga pretendentet kryesore për titullin kampion në sezonin e ri futbollistik 2011-12. Presidenti i këtij ekipi, Ferdinand Jaku ka bërë realitet ditët e fundit edhe marrjen e dy lojtareve shumë cilësore në merkato, çka e ka forcuar edhe më shumë skuadrën e tij.

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR