Zbardhet formacioni i Vllaznisë që do të luajë sot ndaj kampiones së Irlandës

Pas pak me shume se nje ore do te startoje ne Alyutus te Lituanise ndeshja e pare e grupit 10 te "Uefa Women's Champions League" ne mes ekipit kampion te Irlandes Wexford Youths dhe kampiones se Shqiperise- Vllaznise. Takimi do...

Vllaznia gati për sfidën e parë në Champions, luhet nesër në orën 12.00

Pas një udhëtimi të gjatë, ekipi I Vllaznisë në futboll për femra, ka mbërritur në Lituani. Fakti që udhëtimi është bërë me autobus, ka bërë që gjatë rrugës të ketë probleme me doganat dhe për rrjedhojë, kampionet e Shqipërisë...

Vllaznia gati për Champions, sot niset drejt Lituanisë

Gjithçka është gati, Vllaznia në futboll për femra do të nisë sot aventurën e saj europiane. Në orën 14:00 skuadra do të grumbullohet pranë stadiumit “Loro Boriçi” ku dhe do të nisë rrugëtimi drejt Lituanisë, aty ku do të...

Vllaznia e femrave kërkon kualifikimin historik në “Champions League”

Skuadra e Vllaznisë në futbollin e femrave, dominuese absolute e kampionatit shqiptar të futbollit në vitet e fundit, kërkon një kualifikim historik mes 32 ekipeve më të mira në Ligën e Kampioneve. Ajo ka njohur edhe emrat e kundërshtarëve...

Bajraktari: ‘E treta e vërteta” sivjet, Vllaznia synon kualifikimin në Champions League

Katër futbollistet amerikanë të ardhura së fundmi bashkë edhe me malazezen Vuliç, I kanë dhënë tjetër forcë ekipit të Vllaznisë në futboll për femra vetëm pak ditë përpara pjesmarrjes në Ligën e Kampioneve të Europës. Kjo gje u pa...

Vllaznia fiton 3-1 ndaj Mitrovicës. Shënojnë dy amerikane dhe… e zakonshmja Doçi

Pasditen e sotme dy ekipet kampione të Shqipërisë dhe Kosovës në futboll për femra, pikërisht Vllaznia dhe Mitrovica kanë vendosur të zhvillojnë një ndeshje miqësore për të parë dhe testuar veten në prag të ndeshjeve të Ligës së Kampioneve...

Mbyllet pjesa e parë në ‘Loro Boriçi’, Vllaznia fiton 2-0 ndaj Mitrovicës

Dy ekipet kampione të Shqipërisë dhe Kosovës në futboll për femra, pikërisht Vllaznia dhe Mitrovica, janë duke u përgatitur për pjesmarrjet e tyre në ndeshjet e Ligës së Kampioneve që do të zhvillohen në fillimin e muajit të ardhshëm. Për...

Vllaznia në analizë: Sivjet, kualikimin me çdo kusht në “Champions Women’s League”

Pas prezantimin te 5 blerjeve te bera se fundi, drejtuesit e Vllaznise ne futboll per femra kane zhvilluar nje analize me ekipin. Ne te kane marre pjese te gjitha futbollistet e ekipit, stafi teknik i perbere nga trajneret Nikolin...

Flet amerikania Douzat: Tek Vllaznia ‘për t’i dhënë një dorë’ për kualifikimin në Champions

Prej disa ditesh ndodhet ne Shkoder teksa stervitet me shume pasion perkrah futbollisteve te Vllaznise dhe te gjitha sebashku po behen gati per ndeshjet e "Champions Women's League". Duket nje rast i veçante por Hannah Douzat nuk eshte e vetme....

Vllaznia prezanton 5 blerjet, presidenti Matija: Synojmë kualifikimin në ‘Champions’

Vllaznia e futbollit të femrave ka prezantuar paraditen e së premtes pesë blerjet e bëra së fundmi. Para mediave, presidenti Lazër Matija ka prezantuar para mediave katër lojtaret amerikane të ardhura ditët e fundit duke filluar nga portieria Danielle...
error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR