Matija: Vajzat e Vllaznisë na nderuan edhe me Kombëtaren

Shqipëria sot pasdite ka barazuar 1-1 ndaj Polonisë në Varshavë dhe ky është rezultati më i mirë në historinë e futbollit shqiptar të femrave. Padyshim që merita është e të gjitha vajzave, e stafit teknik dhe e gjithë grupit...

Shqipëria sot në fushë kundër Polonisë, Grima premton më të mirën për kombëtaren tonë

Sot, në orën 17:30, Kombëtarja Shqiptare e futbollit për femra do të zhvillojë ndeshjen e radhës për eliminatoret e Botërorit “Francë 2019” me Poloninë në stadiumin “Osrodek Sportu i Rekreacji”, në Wloclawek. Vajzat kuqezi, të drejtuara nga trajneri Armir Grima,...

Sulmuesja e Vllaznisë, ëndërra e bërë realitet

Të jesh pjesë e botës së futbollit mund të duket diçka e thjeshtë dhe tejet normale për një mashkull, por për një femër mund të themi se është pak e vështirë, të paktën këtë mendim ka opinioni publik. Të njëjtin...

Vllaznia femra “rrëmben” Kupën e 5-të rradhazi

Vllaznia ne futboll per femra ka fituar serish Kupen e Shqiperise. Trofe ky qe eshte i pesti rradhazi per te. Ne finalen e ketij sezoni te luajtur ne “Elbasan Arena” vajzat shkodrane kane fituar me rezultatin e thelle 6-1 ndaj...

Finalja e Kupës së femrave, Vllaznia “prish” ndeshjen që në pjesën e parë

NE Elbasan po luhet ndeshja finale e Kupes se Shqiperise ne futboll per femra. Vllaznia dhe Tirana AS jane dy ekipet qe po diskutojne fitoren e ketij trofeu te ketij sezoni. Jane mbyllur 45 minutat e para te saj dhe...

Ambra Gjegji gola për Vllazninë, brenda dhe jashtë fushe (foto)

Në futbollin e femrave në Shqipëri, prej vitesh dominon në mënyrë absolute ekipi i Vllaznisë së Shkodrës. Në rradhët e saj ka lojtare shumë të talentuara. Shumica e tyre janë edhe anëtare të ekipit kombëtar. Por jo vetëm kaq. Shumica e...

Finalja e Kupës së Shqipërisë ende pa datë dhe vend se ku do të...

Pas përfundimit të dy ndeshjeve gjysmëfinale të Kupës së Shqipërisë në futboll për femra, janë përcaktuar edhe dy skuadrat finaliste që do të diskutojnë me njëra- tjetrën fitoren e këtij trofeu. Njëra është Vllaznia, kampionia dhe fituesja në fuqi...

“Juban Danja” nuk ia del. Humbet në gjysmëfinale ndaj Tirana AS

Finalja e Kupës së Shqipërisë në futboll për femra e këtij sezoni nuk do të jetë një "derbi" ekipesh të Shkodrës. Kjo ngaqë "Juban Danja" nuk ia ka dalë të fitojë ndaj Tirana AS, në ndeshjen e luajtur pasditen...

Supergol i sulmueses së Vllaznisë. Shënon tjetër gol të bukur dhe krahason veten me…...

Golat e saj nga goditjet e dënimit tashmë janë një ritual i zakonshëm. Nuk ka ndeshje thuajse që ajo nuk arrin ta dërgojë topin në rrjetë pas gjuajtjeve jashtë zonës. Bëhet fjalë për sulmuesen e Vllaznisë dhe njëkohësisht edhe të...

Vllaznia- femra në kërkim edhe të një portiereje cilësore

Ekipi i futbollit të femrave të Vllaznisë ka nisur fazën përgatitore në prag ndeshjeve të Ligës së Kampioneve. Vajzat kuqeblu gjatë kësaj periudhe nën drejtimin e trajnerit Nikolin Leka I kanë kushtuar rëndësi mbajtjes së formës fizike ndërkohë që vetëm pas një jave apo 10 ditësh do të nisë faza më intensive e përgatitjeve me nga dy séanca në javë.

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR