Ndeshjet e mëdha të basketbollit shkodran të përshkruara nga studiuesi italian Giovani Armillotta

Basketbolli shkodran ne vite eshte shquar per shume emra te medhenj te dale nga rradhet e tij, per trofete e fituara por edhe ndeshjet e medha qe ka zhvilluar, si ne arenen kombetare ashtu edhe ne ate nderkombetare. Studiuesi...

HISTORI/ BOKSI DHE JEHONA E TIJ JASHTË RINGUT

Ne Shkoder çdo aktivitet sportiv kombetar jo vetem ndiqej nga nje rekord spektatoresh, por edhe I behej nje jehone zhvillimit te tyre. Komiteti I fiskultures ne gjirin e te cilit punonte edhe gazetari veteran,iI ndjeri Rifat Uruçi, qe luante rolin...

Josa i përgjigjet Bajkos: Tirana nuk ka qenë ekip Partie, vendin e drejtonte edhe...

Mirel Josa është i bindur që Tirana e ka merituar në fushë titullin kampion në vitin 1989. Ish-futbollisti i shquar i bardhebluve dhe i Kombëtares në ato vite pohon se çdo skuadër e kryeqytetit në periudha të caktuara ka...

SPECIALE NGA BESNIK DIZDARI Përmes kujtimit të protagonistëve 1929

* Këtë cikël shkrimesh të rivështruara, me modesti e respekt, ua kushtoj personazheve historike të atletikës shqiptare, të afërmve të mi: themeluesve epokalë të viteve ’20 e përtej: profesorëve FEHTI DIZDARI e IBRAHIM DIZDARI si dhe dr. BAHRI KOPLIKUT....

HISTORI/ Vllaznia e basketbollit të meshkujve fituese e Kupës së Republikës 1985

Publicisti dhe historiani i i njohur Giovanni Armillotta ka publikuar sot ne faqen e tij nje foto historike, ate te Vllaznise se basketbollit te meshkujve qe u shpall fituese e Kupes se Republikes ne vitin 1985. Armillotta eshte nje njohes...

HISTORI/ Vllaznia e vitit 1985, fituese e Kupës së Republikës

Vetem nje titull kampion (dhe ai i fituar keto vitet e fundit) eshte shuma pak natyrisht per volejbollin shkodran te meshkujve. Ne vite Vllaznia ka nxjerre lojtare te shkelqyer te cilet kane dhene kontributin e tij dhe ndonese i...

FUTBOLLI I FEMRAVE

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR