Ilir Nallbani, kosovari që për 5 vjet luajti me zemër për Vllazninë

Pas viteve '90 kanë qenë të shumtë futbollistët joshkodranë që kanë ardhur për të luajtur me Vllazninë. Disa prej tyre kanë lënë gjurmë dhe disa as emri nuk u kujtohet më. Në fakt, në ka lojtar që kanë bërë për...

FOTO-LAJM/ Edi Martini- Vioresin Sinani, dy më të mëdhenjtë e Vllaznisë së pas viteve...

Historia e Vllaznisë në futboll është shkruar nga shumë emra të talentuar sportistësh të cilët që nga viti 1919 dhe deri më sot, janë munduar ta lartësojnë këtë emër. Nëse para viteve '90 ka patur disa të cilët kanë...

Selami Pepaj, dy vjet me Vllazninë- 5 trofe të fituara

Futbolli i femrave në Shqipëri nga viti në vit po njeh rritje dhe për të bërë këtë gjë, kanë patur ndikimin e vet edhe trajnerët që kanë punuar me këto ekipe. Kryesisht ato të Vllaznisë kanë meritën më madhe...

Ish- presidenti i Vllaznisë sot feston 50 vjetorin e lindjes

Çdo ditë e më tepër tek Vllaznia po flitet për domosdoshmërinë e ardhjes së një presidenti në krye të saj. Historia në fakt ka treguar se me një biznesmen në këtë post, ecuria ka qenë më e mirë. Njëri...

FOTO-LAJM/ Artur Gavoçi & Jetmir Kuçi, 23 tituj kampion në një foto

Dy kampionë të mëdhenj sëbashku në një foto. Artur Gavoçi dhe Jetmir Kuçi kanë fituar 23 tituj kampionë me ngjyrat e Vllaznisë. Kanë kontribuar për të që të jetë e padiskutueshme prej vitesh në ringun shqiptar dhe për këtë...

Një foto sa një mijë fjalë/ Paulin Ndoja e Rauf Çanga, dy emra të...

vllaznia e viteve '60-'70 ka qenë ndër më të suksesshmet, ndër më të bukurat dhe që ka lënë gjurmë në futbollin shqiptar. Pjestarë të saj kanë qenë emra të cilët janë gdhendur në memorien e të gjithë sportdashësve. Në foton...

Rasim Kraja, kampioni dhe rekordmeni i atletikës shkodrane dhe shqiptare

Atletika shkodrane në vite ka nxjerrë nga rradhët e saj shumë sportistë të cilët kanë lënë gjurmë me përfaqësimin e tyre. Në periudha të ndryshme, në gara të ndryshme, kuptohet që ka patur gjithnjë kampionë dhe rekordmenë. Njëri prej tyre...

Mhill Shkëmbi, sot është ditëlindja e njeriut që merret prej 47 vitesh me arbitrim

Dita e sotme është e veçantë për një emër shumë të njohur në Shkodër e më gjerë. Arbitri i njohur i futbollit Mhill Shkëmbi feston 66 vjetorin e lindjes. Interesant është fakti se ka filluar të merret me arbitrimin...

FOTO-LAJM/ Tre futbollistë të mëdhenj të Vllaznisë në një foto

Ndodh shpesh që një foto flet vetë. Më së shumit, me kalimin e viteve, fotot që mbesin janë ato që bëhen si ekip para një ndeshje. Por në fakt ka edhe foto të tilla në të cilat janë bërë...

Foto-Lajm/ Dy ndër më të mëdhenjtë e futbollit shkodran

Kuptohet që një pjesë e mirë e tifozëve aktualë të Vllaznisë dhe ndjekësve të rregullt të futbollit shqiptar, nisur edhe nga mosha e tyre, mund të kenë parë duke luajtur apo brohoritur për ta nga shkallët e stadiumit, kryesisht...

FUTBOLLI I FEMRAVE

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR