Erkand Qerimaj shpallet Kampion i Mesdheut

Peshengritesi shkodran Erkand Qerimaj arrin nje tjeter sukses ne arenen nderkombetare. Ne garat e zhvilluara sot ne San Marino te vlefshme per Kupen e 12-te Mesdhetare, ai ka zene vendin e pare ne peshen 81 kg dhe eshte shpallur...

Zhgënjeu në Botëror, Erkand Qerimaj shpjegon arsyet

Në Patia të Tajlandës u zhvillua kampionati botëror i peshëngritjes. Peshëngritësi shqiptar Erkand Qerimaj ishte larg pritshmërive. Në stilin e shkëputjes Erkand Qerimaj u rendit në vendin e njëmbëdhjetë, duke realizuar vetëm provën e dytë me 151 kilogramë, ndërsa në...

Erkand Qerimaj kampion kombëtar dhe sportisti më i mirë i kampionatit/ VIDEO

Peshengritesi shkodran Erkand Qerimaj ka treguar nje forme shume te mire sportive ne garat e kampionatit kombetar te zhvilluar pasditen e sotme ne kryeqytet. Ai ka konkurruar ne peshen 81 kilograme ku jo vetem eshte shpallur kampion por ka arritur...

Kampioni Calja apel shtetit: Respektoni rregulloren e Federatës Botërore, më paguani për medaljet!

Dy muaj më parë, Briken Calja regjistroi një tjetër rezultat për peshëngritjen shqiptare, duke i dhuruar Shqipërisë 1 medalje ari dhe 2 argjendi në Kampionatin Europian të Peshëngritjes, që u zhvillua në Gjeorgji. Calja, i cili garoi në kategorinë e...

“Shpërthen” Briken Calja: Absurditeti- Në Shqipëri flitet për çdo gjë, por jo për 6...

Në dy vitet e fundit ka fituar 4 medalje ari dhe 2 argjendi. Bëhet fjalë për peshëngritësin Briken Calja, i cili u shpall nën kampion i Europës para pak ditëve në Kampionati Europian të Peshëngritjes në ‘Batumi 2019’. Ndërkohë,...

Zhgënjen Daniel Godelli, medalje bronzi për Erkand Qerimajn në shkëputje

Peshëngritësi Daniel Godelli ka zhgënjyer në Kampionatin Europian të Peshëngritjes që po zhvillohet në Batumi të Gjeorgjisë. Shtangisti kuqezi ka dështuar në stilin e shkëputjes në peshën 81kg, duke mos realizuar asnjë nga provat në dispozicion, duke mos dhënë...

Europiani i peshëngritjes, Qerimaj vendos rekord kombëtar por nuk merr medalje

Pas suksesit të jashtëzakonshëm të një dite më parë të Briken Caljës, sot ishte radha e Erkand Qerimajt të ngjitej në pedanën e europianit që po zhvillohet në Gjeorgji. Peshëngritësi nga Shkodra garoi në baterinë B, ku në stilin e...

Europiani i shtangës, Calja e mbyll me 1 medalje të artë dhe 2 argjendi

Shtangisti Briken Calja pasi fitoi medaljen e artë në stilin e shkëputjes ka siguruar edhe 2 medalje të argjendta, në stilin e shtytjes dhe në dygarësh, në peshën 73kg të Europianit. Calja iu afrua shumë trumfit të trefishtë dhe...

Erkand Qerimaj: Do t’u kthehemi sërish medaljeve

Peshëngritësi shkodran flet pas marrjes së medaljes së bronztë të Botërorit, synon Evropianin e Gjeorgjisë. Medalja e bronztë e fituar para 13 muajsh në Botërorin e Ahaneimit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, më në fund është varur në qafën...

ZYRTARE/ Erkand Qerimaj merr medaljen e bronztë, doli i treti në kampionatin Botëror

Erkand Qerimaj është fituesi i medaljes së bronztë në Kampionatin Botëror të Peshëngritjes, i zhvilluar në muajin dhjetor në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Qerimaj u pozicionua i katërti në garë, por përfitoi nga përjashtimi i kundërshtarit Dimitru Kaptaru....

FUTBOLLI I FEMRAVE

Shqipëria me 7 lojtare të Vllaznisë në formacion, barazon në miqësoren...

Kombëtarja shqiptare e femrave ka zhvilluar ditën e sotme një ndeshje miqësore ndaj Bosnjes të luajtur në qytetin e Zenicës. Kombëtarja e femrave e drejtuar...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR