Erkand Qerimaj përgatitet për Europianin e prillit në Gjeorgji

Peshëngritja shqiptare që në mjaft raste është penalizuar nga dopingu, u shpërblye për garën e 2 viteve më parë në botërorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Erkand Qerimajt iu njoh zyrtarisht medalja e bronzit për shkak se kundërshtari i...

Fantastike/ Erkand Qerimaj merr medaljen e bronzit në Kampionatin Botëror

Pritja merr fund! Erkand Qerimaj është zyrtarisht fituesi i medaljes së bronzit në Kampionatin Botëror 2018. Lajmi është konfirmuar nga faqja zyrtare e Federatës Botërore të Peshëngritje, teksa përmes rrjeteve sociale, Qerimaj ka shprehur kënaqësinë për këtë rezultat. “Zyrtarizohet marrja nga...

Ish-trajneri Kalleshi shpreh keqardhjen për Romela Begajn: E helmuan me doping për të fituar...

Tashme eshte mesuar se Federata Botërore e Peshëngritjes ka dënuar me 8 vjet përjashtim peshengritesen shqiptare Romela Begaj, ngaqe rezultoi pozitive në testet anti-doping gjatë Botërorit të vitit 2017. Përgjigjet e testeve u bënë të njohura në fillim të vitit...

Mjeshtri Asim Belinova: Saimir Lagja do të jetë pasardhësi i Erkand Qerimajt me medaljet...

Para viteve '90 emrat më të spikatur të peshëngritjes shkodrane padyshim kanë qenë ato të Asim Belinovës, Faruk Kalleshit, Shtjefen Thaçit etj. Më pas erdhën emra si Dedë Dekaj, Genc Barkiçi e kështu me rradhë, ndërkohë që rezultatet më...

“Grekët janë racistë ndaj të dobëtëve”, rrëfimi tronditës i Pirro Dhimës: Në Shqipëri isha...

Pirro Dhima, kampioni me origjinë shqiptare në peshëngritje, i cili zgjodhi të përfaqësonte Greqinë në garat ndërkombëtare, e që tashmë është drejtor teknik në ekipin e peshëngritjes amerikan, ka bërë një rrëfim të gjatë për “lifo.gr”, ku flet çështjet...

Peshëngritja shqiptare me trajner të huaj për kombëtaren

Ka qenë një nga shtyllat e programit të tij kur kandidoi për postin e Presidentit të Federatës Shqiptare të Peshëngritjes dhe tanimë duket se po e bën realitet. Bashkë me një kryesi të re dhe një Sekretar të ri...

Faruk Kalleshi: Shtanga nuk ka nevojë për gjeneralë por ushtarë që bëjnë rezultate, të...

Peshëngritja është sporti që ruan një staturë të fortë elitare ndër të gjitha disiplinat sportive në Shqipëri, dëshmuar me medaljet dhe pozicionet e nderit që i ka dhënë vendit dhe Flamurit Kombëtar në veprimtaritë e rëndësishme sportive ndërkombëtare. Por,...

ERKAND QERIMAJ NUK PREMTON MEDALJE NË BOTËRORIN E TURKMENISTANIT

I ardhur nga dëmtimi, që e ka mbajtur larg pedanës për shtatë muaj, shkodrani tregon se forma është në ngritje dhe shpreson në një garë të suksesshme Kampionati Botëror i të rriturve, që zhvillohet në Turkmenistan më 1 deri më...

Erkand Qerimaj: E turpshme, kombëtarja shqiptare nuk ka një mjek!

Peshëngritësi Erkand Qerimaj, është një nga sportistët me më shumë medalje të fituara në garat kombëtare dhe ndërkombëtare. Sukseset e tij kanë nisur që në vitin 2002, kur Qermiaj ka fituar edhe medaljen e parë ndërkombëtare në Kampionatin Europian...

Zhvillohet kampionati i peshëngritjes, Erkand Qerimaj “befason” me vendimin e tij

Briken Calja u shpall kampion në peshën deri në 73 kg si dhe sportisti më i mirë i aktivitetit në kampionatin e 70 të peshëngritjes. Aktiviteti u zhvillua në pallatin e sportit “Asllan Rusi”, ku u shoqëruar me ndryshime...

FUTBOLLI I FEMRAVE

Kombëtarja e femrave ngjitet në renditjen e FIFA-s

Kombëtarja shqiptare e femrave është ngjitur në renditjen e përgjithshme të FIFA-s. Skuadra e drejtuar nga trajneri Armir Grima ka ngjitur dy pozicione në...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR