Vendi i tretë në baterinë B për Erkand Qerimajn, peshëngritësi shkodran shkëlqen në kampionatin...

0
Erkand Qerimaj po garon në kampionatin Europian të Peshëngritjes që po zhvillohet në Yerevan të Armenisë. Peshëngritësi shkodran ishte i pari shqiptar që u ngjit në pedanë duke konkuruar në Baterinë B për peshën 73 kilogramë. Qerimaj e nisi garën...

Ish-trajneri Kalleshi shpreh keqardhjen për Romela Begajn: E helmuan me doping për të fituar...

0
Tashme eshte mesuar se Federata Botërore e Peshëngritjes ka dënuar me 8 vjet përjashtim peshengritesen shqiptare Romela Begaj, ngaqe rezultoi pozitive në testet anti-doping gjatë Botërorit të vitit 2017. Përgjigjet e testeve u bënë të njohura në fillim të vitit...

Medalja e munguar, Qerimaj ankohet për kushtet e stërvitjes

0
Botërori i peshëngritjes që po zhvillohet në Kaliforni ka regjistruar rezultate pozitive për sportistët shqiptarë. Romela Begaj mori medaljen e artë, ndërsa Erkand Qerimaj nuk i përmbushi pritshmëritë personale me vendin e katërt, por edhe pse jashtë podiumit mbetet...

Romela Begaj: Harxhova 70 mijë euro nga kursimet e mia në gjyqe, ndryshe nga...

0
Peshëngritësja Romela Begaj vazhdon të vuajë nga pezullimi i marrë për përdorim doping. Peshëngritësja që në shumë raste ka ngritur lart flamurin shqiptar, në një prononcim për FAN Zone në Supersport, është shprehur se nuk ka pasur përkrahje nga...

Petrit Hoxha tërhiqet nga gara për postin e presidentit të peshëngritjes

0
Vetëm pak ditë pasi hodhi kandidaturën e tij për postin e presidentit të Federatës Shqiptare të Peshëngritjes, Petrit Hoxha sot ka zyrtarizuar tërheqjen nga kjo garë. Këtë gjë ai e ka bërë të ditur përmes një statusi në faqen...

Erkand Qerimaj dhe 6 sportistë të tjerë marrin gradën ‘Kolonel’

0
Nga sot sportistët elitarë shqiptarë, të shpallur kampionë në kompeticione ndërkombëtare Luiza Gega, Briken Calja, Erkand Qerimaj, Alban Beqiri si dhe tre kampionet nga Kosova, Majlinda Kelmendi, Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova do të mbajnë gradën honorifike “Kolonel” në...

REKORDI i ri i Erkand Qerimajt! Ja pesha më e madhe që po mban...

0

Erkandi, ky sportist që ka rrokur zemrat e cdo shqiptari me emocione dhe me krenari rrëfehet për familjen e tij të re dhe për sportin e peshëngritjes. Me dhjetëra medalje dhe fitore të numëruara, Qerimaj ka pranuar të rrëfehet për gazetën "Shkodra Sport".

Asim Belinova rizgjidhet në kryesinë e Federatës

0

Ditën e djeshme janë zhvilluar zgjedhjet për postet më të larta drejtuese të Federatës Shqiptare të Peshëngritjes, pikërisht ato për president dhe për anëtarë kryesie. Të zhvilluara në Vlorë, këto zgjedhje kanë shkuar normalisht duke mos patur asnjë problem dhe në këtë drejtim kjo është për t'u përgëzuar sepse në fakt, fushata parazgjedhore, sidomos ajo për president, ka qenë pak "e nxehtë". Megjithatë dje nuk ka patur asnjë problem. Presidenti i mëparshëm- Elez Gjoza, ka fituar shumicën e votave- 15, përballë 5 votave që ka marrë kundërshtari tjetër Theodori Masllavica.

‘E mbylla vitin me 11 medalje në total’, Erkand Qerimaj: Jam bërë i bezdisshëm...

0
Erkand Qerimaj është një ndër peshngritësit më të suksesshëm në Shqipëri, teksa e mbylli vitin 2019 me plot 11 medalje në total. Gjithashtu shkodrani arriti të thyente edhe 7 rekorde kombëtare dhe 3 mesdhetare. I ftuar në studion e emisioni...

Trajneri shkodran Petrit Hoxha nderohet nga Federata Europiane e Peshëngritjes

0
Një nga emrat e njohur të sportit të peshëngritjes jo vetëm në Shkodër por edhe në Shqipëri e më gjerë, trajneri Petrit Hoxha, është nderuar së fundi nga Federata Europiane e Peshëngritjes me një çmim të veçantë. Ai ka...