Skandali i dopingut, presidenti me ‘duar të pastra’ i shtangës s’merr përgjegjësi, akuzohet vëllai...

Sportistja Evangjeli Veli, kampione në peshën e saj në Kampionatin Europian që u zhvillua në Tiranë dy muaj më parë, ka rezultuar pozitive në testin antidoping dhe Federata Shqiptare e Peshëngritjes e ka pezulluar atë. Bashkë me...

Erkand Qerimaj merr një tjetër titull të lartë nga Presidenti i Republikës

Sukseset ne karrieren 20 vjeçare, kane marre nje tjeter nderim per peshengritesin e njohur shkodran Erkand Qerimaj. Pas dy dekadash karrierë fantastike si askush tjeter, me shumë tituj e medalje brenda e jashtë vendit, Erkand Qerimaj merr edhe një...

Ku shkuan paratë e Briken Caljes?

Prej ditësh, skandali ka përfshirë Federatën e Peshëngritjes, pasi shpërblimet e dhëna nga Ministria e Sportit nuk dihet ku kanë përfunduar. Reagimi i Briken Caljes në faqen e tij është i qartë që, paratë nuk kanë kaluar në llogarinë...

Skandali/ Calja s’është paguar për titujt botërorë, qeveria sorollat medalistin e shtangës

Briken Calja ka tërhequr vëmendje të madhe me anë të një publikimi të bërë në rrjetet sociale ditën e sotme. Kampioni i madh i peshëngritjes shqiptare ka postuar një mesazh “të koduar” në profilin e tij, ku lë të...

Erkand Qerimaj: I lumtur që ngrita flamurin shqiptar edhe në Lojërat Mesdhetare

Shqipëria i ka mbyllur Lojërat Mesdhetare në Oran me katër medalje. Dhe medalja e katërt ka ardhur nga shpatullat e Erkand Qerimajt, i cili të shtunën në peshën 73 kilogram ishte i argjendtë në stilin e shkëputjes. Edhe tre...

Vjen medalja e katërt për Shqipërinë, shkodrani Erkand Qerimaj fiton argjend në shkëputje

Shqipëria ka fituar një tjetër medalje në Lojërat Mesdhetare “Oran 2022”. Suksesi këtë herë vjen nga peshëngritja, me Erkand Qerimajn që ka marrë medaljen e argjendit në stilin e shkëputjes në peshat 73 kg, në një garë që nuk...

ABSURDITETI/ Gjykata e Tiranës nuk rregjistron shoqatën e peshëngritjes ‘Vllaznia’

Peshëngritja shkodrane po has shumë vështirësi në rregjistrimin e shoqatës me emrin “Vllaznia”. Bazuar në kërkesat dhe vendimin e Ministrisë së Sporteve, që të gjitha sportet në klubet e ndryshme të Bashkive, duhet të shndërrohen në shoqata, edhe sporti...

I thanë ke fat që merr medalje, kampioni i Europës Erkand Qerimaj: Hajde çoji...

I thanë se është fat fitorja, por peshëngritësi Erkand Qerimaj rrëfeu në studion e emisionin “Jeto me orën” sfidat e të qenit Kampion Europe me shkëputje. Në një bisedë pas marrjes së titullit Qerimaj u shpreh se “shumë...

Peshëngritësi shkodran Erkand Qerimaj shpallet kampion Europe

Me rezultatin 150 kg në shkëputje, Erkand Qerimaj i trazoi jo pak ujërat në baterinë A, duke i vendosur në presion rivalët, e këtë e pranon edhe vetë shkodrani pas marrjes së medaljes së artë, teksa në një prononcim...

INTERVISTA/ Saimir Lagja: Sivjet synoj të renditem në 6 më të mirët e Europës

Peshengritesi shkodran Sajmir Lagja eshte renditur i 10-ti ne boterorin e peshengritjes per te rinj, zhvilluar ne Greqi. Ai ka garuar ne peshen 67 kg, teksa pas ketij turneu eshte pozicionuar ne vendin e 10-te ne bote. Ne nje interviste...

FUTBOLLI I FEMRAVE

HISTORI