Salihi shënon sërish për Rapidin

 

Ka shënuar sërish Hamdi Salihi. E ka bërë këtë edhe dje kur e ka dërguar topin në rrjetë vetëm 70 sekonda pasi hyri në fushë si zëvendësues. Me golin e tij, Rapidi i Vjenës barazoi momentalisht rezultatin ndaj Admira Vaker sepse në fund ka pësuar edhe një gol tjetër dhe e ka humbur ndeshjen 4-3.

Shkodra e vendos: Do e nderojmë Elis Gurin!

Shpallja Kampion Bote e shkodranit Elis Guri, nuk do të kalonte pa u vënë re edhe në qytetin e tij të lindjes. Përveç interesimit të medias që bëri punën e vet në pasqyrimin e këtij suksesi, më i madhi në sportin shkodran në gjithë historinë e tij, së fundi ka lindur një interesim edhe tek njerëzit e sportit. Janë pikërisht këta të fundit që kanë ngritur problemin e nderimit dhe shpërblimit të tij në mbledhjen e sotme të Këshillit Bashkiak të Shkodrës.

Shënon Hamdi Salihi në fitoren e thellë të Rapidit

Ka shënuar shkodrani Hamdi Salihi këtë rradhë me skuadrën e tij të Rapidit të Vjenës. Ai nuk e ka nisur si titullar ndeshjen por është aktivizuar në pjesën e dytë dhe më pas, ka shënuar në minutën e 90-të golin e fundit të ndeshjes, atë që vulosi rezultatin përfundimtar 5-1 në favor të Rapidit ndaj Kapfenbergut. Për Salihin kishte disa javë që goli nuk i dilte në dritë dhe ky gol mund t’i japë sërish zemër

Elvin Beqiri mund Admir Telin në Azerbajxhan

Të shtunën është luajtur ndeshja e rradhës e kampionatit azerbajxhanas të futbollit e cila këtë herë ka përballur me njëri-tjetrin dy futbollistët shkodranë që luajnë atje, pikërisht Elvin Beqirin dhe Admir Telin. Ky i fundit me ekipin e tij Karabak ka luajtur në shtëpi ndërkohë që Beqiri me

FUTBOLLI I FEMRAVE

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR