Ronaldo feston Topin e Artë me dopietë, Real-i “shuplakë” Sevilla-s

Real Madrid ka shpartalluar Sevilla-n me rezultatin 5-0. Ronaldo shfaqi pesë Topat e Artë në prag të ndeshjes dhe me sa duket ishte një ogur i mirë për vendasit. Nacho zhbllokoi rezultatin në minutën e 3’ dhe pas atij...

Arnautovic “nokaut” Chelsea-t që në fillim, Blutë jashtë luftës për titull

Chelsea ka rene ne Stadiumin Olimpik te Londrës ndaj West Ham me rezultatin 1-0. Ishte një ndeshje që kishte një goditje drejt portës nga vendasit, dhe ajo goditje ishte vendimtare pasi ishte e vetmja që shkoi në rrjetë duke...

Gjermanët mbesin të veçantë. Nisin nga Frankfurti “Projektin e shekullit”

Gjermanët mbesin vërtetë të veçantë. Në të gjitha drejtimet. Në futboll padyshim që janë një "perandori" e cila është krijuar prej shumë e shumë vitesh dhe vazhdon të jetë në elitën e futbollit botëror. Por ata, së fundi kanë...

10 transferimet më të mëdha që mund të ndodhin në janar

Skuadrat e mëdha evropiane kanë filluar të mendojnë për afatin kalimtar të janarit, ku pritet të shesin dhe blejnë lojtarë. Ashtu sikurse edhe gjatë verës së kaluar edhe gjatë janarit skuadrat angleze pritet të jenë më aktivet në transferime...

Zyrtare: Premier League ndryshon orarin e ndeshjeve

Orari i zhvillimit të ndeshjeve të Premierligës ka pësuar një ndryshim të madh, dhe nga viti 2019 nuk do të ekzistojë terminin tradicional prej orës 16:00.Sipas kontratës së re, një pjesë e ndeshjeve të së shtunës do të luhen...

Ky Real Madrid është prej kristali: 13 të dëmtuar në katër muaj

Real Madrid do të duhet të rindërtojë “shtyllën kurrizore” për ndeshjen kundër Sevilla. Veç sanksionimeve të Ramos, Carvajal dhe Casemiro, duhen shtuar lëndimet e Bale dhe Varane, si dhe dyshimet për gjendjen e Vallejo. Problemet fizike kanë qenë një...

25 vjet bashkë, rrëfehet bashkëshortja e Zanetit: Edhe ditën e dasmës në stërvitje

Bashkëshortja e Havier Zanetit, Paula de La Fuente, gjatë programit “Le capitane” ka folur për lidhjen me ish-kapitenin e Interit. “Jemi bashkë që kur isha 14 vjeç. Këtë vit bëjmë 25 vjet bashkë. Kam mbaruar liceun dhe nisa universitetin,...

Sa e sikletshme, klubi i Sheffield United nuk di ku të futet nga gafa

Klubi i Sheffield United ka përjetuar një situatë mjaft të sikletshme pasi nxori në shitje kalendarin zyrtar për vitin 2018. Në faqen fundit të kalendarit, ishte shtypur gabim emri i klubit dhe kjo ka sjellë mjaft humor por edhe...

Nga pozicioni i çuditshëm i gjumit te kocka e tepërt në këmbë, 10 sekretet...

Të enjten ka marrë në shtëpi Topin e Artë të radhës. Është një nga dy futbollistët më të fortë akoma në aktivitet. Emri i tij është një nga më të njohurit në botë. Për kë po flasim? Natyrisht, për...

Qeveria britanike gjobë të majme klubit të njohur anglez për një arsye të veçantë

Wolves është dënuar nga qeveria pasi që u zbulua se janë duke i paguar punëtorët me një pagë minimale. Klubi i Championshipit ka tentuar që t’i kursejë paratë duke u munduar që të rikthehet në fund të sezonit në...
error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR