Xhudisti shkodran Roland Vasija shpallet Kampion Ballkani

Xhudisti shkodran Roland Vasija është shpallur kampion Ballkani. Një arritje shumë e madhe për këtë sportist por edhe për klubin Vllaznia, pjesë e të cilit ai është por edhe për Federatën Shqiptare të Xhudos. Në peshën 60 kg ai...

Vendos Këshilli i Ministrave, Partizani kalon në varësi të Bashkisë Tiranë

Nëpërmjet një vendimi të Këshillit të Ministrave, qeveria shqiptare ka kaluar varësinë e klubit të shumësportëshit Partizani dhe Studenti, nga Ministria e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, tek Bashkia Tiranë. Vendimi i publikuar në Fletoren Zyrtare, ka hyrë në fuqi menjëherë,...

Kampionati Kombëtar i çiklizmit përmes fotove

Të shtunën dhe të dielën në Tiranë Federata Shqiptare e Çiklizmit ka organizuar garat e Kampionatit Kombëtar. Ajo që ka rënë në sy në këtë Kampionat ka qenë pjesmarrja përveç çiklistëve që stërviten në Shqipëri, edhe e atyre që...

Çiklistët e Vllaznisë dominojnë edhe në Kampionatin Kombëtar

Çiklistet e Vllaznise kane dominuar edhe ne garat e Kampionatit Kombetar. Ne renditjen ekipore ata kane zene vendin e pare nderkohe ne renditjen individuale per kategorine junior ata jane renditur ne vendet 2, 3 dhe 4 ndersa ne te...

Çiklistët e Vllaznisë gati për garat e Kampionatit Kombëtar

Këtë fundjavë, pikërisht të shtunën dhe të dielën, në Tiranë do të zhvillohet gara më e rëndësishme çiklistike e vitit, kampionati kombëtar. Federata Shqiptare e Çiklizmit ka marrë tashmë të gjitha masat për këtë gjë dhe pritet vetëm kurorëzimi...

Çiklistët e Vllaznia në përgatitjet e fundit për Kampionatin Kombëtar (Fotoreportazh)

Në fund të javës së ardhshme do të zhvillohet Kampionati Kombëtar i çiklizmit me pjesmarrjen e të gjithë sportistëve të vendit. Natyrisht që pjesmarrës do të jenë edhe ata të klubit Vllaznia që padyshim do të tentojnë suksesin në garën...

Vllaznia në taekondo shpallet nënkampione me paratërinjtë

Sukseset e ekipit të Vllaznisë në sportin e taekondosë vazhdojnë. Ditën e dielë në Tiranë është zhvilluar kampionati kombëtar i paratërinjve ku ka patur një pjesmarrje shumë të madhe të ekipeve nga i gjithë vendi dhe në përfundim të...

Çiklistët e Vllaznisë në përgatitje për Kampionatin Kombëtar. Synojnë suksesin edhe aty

Çiklistët e Vllaznisë mbyllën me sukses trofeun “Korça” ku dominuan në të tre etapat e tij por ata nuk e kanë ulur ritmin e punës. Çdo ditë janë duke u përgatitur intensivisht për aktivitetin e rradhës, që është njëkohësisht...

Pësoi ishemi cerebrale, ish-kampioni i mundjes jashtë rrezikut, përshëndet nga spital

Ish- kampioni i mundjes per Vllaznine, tashme deputet i Partisë Socialiste, Paulin Sterkaj është i shtruar në spital, pasi një ditë më parë pësoi ishemi cerebrale. Në një foto të publikuar nga disa media, deputeti duket në gjendje të mirë,...

Çiklistët e Vllaznisë dominojnë në trofeun “Korça”. Tre shkodranë në podium në etapën e...

Ditën e djeshme është zhvilluar etapa e tretë dhe e fundit për trofeun "Korça", i organizuar ky nga Bashkia e këtij qyteti në bashkëpunim me Sportklub Skënderbeun dhe Federatën Shqiptare të Çiklizmit. Karakteri i kësaj etape ka qenë kryesisht...

FUTBOLLI I FEMRAVE

Futboll femra/ Vllaznia një tjetër fitore me goleadë

Edhe java e dyte e kampionatit kombetar te futbollit te femrave eshte shoqeruar me fitore nga ana e ekipit kampion ne fuqi, atij te...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR