Duket se Japonia ka treguar forcën e saj në miqësoret që ka zhvilluar këtë vit, duke fituar katër të fundit dhe me rezultate të thella.

Pasi mundi 1-4 Gjermaninë, radhën e kishte Turqia, e cila u mposht nga aziatikët me rezultatin 4-2.

Në katër sfidat e fundit, Japonia ka shënuar plot 18 gola dhe ka pësuar vetëm 4, duke konfirmuar se është një forcë në rritje.