Janë luajtur sot ndeshjet e javës së 15-të të Superligës në basketboll për meshkuj, javë që mbylli xhiron e tretë të Kampionatit Kombëtar.

Asnjë ndryshim në krye të renditjes, ku skuadra kampione e Tiranës fitoi 91-67 ndaj Vllaznisë dhe konsolidon pozitat, duke udhëhequr e shkëputur nga rivalet.

Një ndeshje e dominuar nga basketbollistët bardheblu, që ende nuk janë mundur në fushë këtë sezon nga asnje ekip (humbjen e vetme e kanë në tavolinë, 20-0 me Partizanin).

Me humbjen e sotme ndaj bardhebluve dhe fitoren e Kamzes ndaj Eagle, tashme Vllaznia dhe Kamza basket jane me pike te barabarta ne renditje duke ndare me njera- tjetren vendin e katert dhe te peste ne renditje.

Natyrisht qe ecuria e kuqebluve ne ndeshjet e fundit nuk ka qene pozitive (perfshi ketu edhe gjykimin kunder ne ndeshje te veçanta) dhe tashme kur kane mbetur edhe pese ndeshje deri ne fund te fazes se dyte te kampionatit, kalimi ne play-off eshte ne pikepyetje.
© shkodrasport.com