Ylli shqiptar i Chelseat, Armando Broja, ka hyrë në botën e biznesit me një marrëveshje të re fitimprurëse për këpucët sportive.

Madje ai është gati të hapë dyqane në Shqipëri dhe Kosovë si pjesë e marrëveshjes së tij me kompaninë e njohur Puma.

Sipas mediumit The Athletic, prodhuesi gjerman ka nxjerrë me sukses Brojën nga rivalët e Nike në një mega-marrëveshje me kompaninë e tyre.

Produkti i akademisë së Chelseat do të nënshkruajë së shpejti një kontratë me Puma-n për të veshur ekskluzivisht këpucët e tyre në fushën e lojës.

Por, marrëveshja e re e Brojës do ta bëjë atë gjithashtu të shtyjë për më shumë mundësi futbolli në vendlindjen e prindërve të tij.

Është llogaritur se sulmuesi do të ndihmojë në hapjen e dyqaneve Puma në Shqipëri, me Brojën që do të bëhet ambasador në anën e tij ndërkombëtare.

Ekziston edhe një plan për të nisur një fondacion në vend, duke ndihmuar në ngritjen e nivelit të lojës së bukur.

Dhe Broja do të ketë një dorë edhe në hapjen e dyqaneve edhe në shtetin e Kosovës. Por, mbetet për t’u parë nëse ai do të jetë ende në Chelsea këtë dimër. /Telegrafi/