Beselidhja e basketbollit te meshkujve merr edhe fitoren e shtate rradhazi ne kampionat. Mbremjen e sotme ajo ka fituar me rezultatin 108-73 ndaj Partizanit ne ndeshjen e luajtur ne pallatin e sportit “Asllan Rusi”.

Ka qene nje perballje e cila eshte shoqeruar nga nje rivalitet ne dy periodat e para. Ne perioden e pare jane sigluar shifrat 21-18 per Beselidhjen, nderkohe qe ne te dyten ka qene Partizani qe ka fituar 22-20 dhe ne kete menyre dy ekipet kane shkuar ne pushim me nje diference prej nje pike ne favor te lezhjaneve.

Por vetem kaq. Ne perioden e trete ka nisur shkeputja e Beselidhja e cila ka dominuar ne te gjitha drejtimet ndaj kundershtarit dhe e mbyll kete 10 minutesh ne shifrat 35-14.

E njejta gje edhe ne perioden e katert e cila fitohet serish prej saj 32-19 dhe ne kete menyre i gjithe takimi eshte mbyllur me rezultatin e thelle 108-73. Nje diference prej 35 pikesh qe tregon me se miri per epersine e skuadres se drejtuar nga trajneri shkodran Afrim Bilali./SHKODRA-SPORT.COM/