Vllaznia ne basketboll per meshkuj ka marre nje fitore me shume vlere mbremjen e sotme ndaj Kamzes ne ndeshjen e rradhes per kampionat, ndeshje qe eshte luajtur ne sallen sportive te Kamzes. Djemte kuqeblu kane triumfuar me rezultatin 84-81.

Ne fakt, takimi ka nisur me mire per vendasit te cilet e mbyllin 10 minuteshin e pare ne avantazhin 14-10, nderkohe qe Vllaznia reagon disi ne te dyten qe e fiton me shifrat 23-21, por ajo gjithsesi shkon ne pushimin e ndeshjes me nje disavantazh prej 2 pikesh ndaj kundershtarit.

Shkodranet vazhdojne te luajne mire edhe ne perioden e trete duke i permbysur shifrat pas fitores 24-17 dhe duket se ecin te sigurte drejt fitores, por Kamza nuk heq dore lehte dhe e fiton perioden e katert 19-14 duke barazuar gjithçka ne 71-71.

Kjo do te bente qe takimi te shkonte ne shtese, aty ku basketbollistet kuqeblu jane me te sakte duke e fituar ate 13-10 dhe ne kete menyre krejt ndeshjen me rezultatin 84-81. Pikeshenuesit me te mire per Vllaznine ne kete ndeshje kane qene Tucker dhe Saab me nga 22 pike secili, nderkohe qe Wilkins ka shenuar 14, Gjeçaj dhe Rakaj nga 12 secili dhe Kopliku 2 pike.

Me fitoren e sotme Vllaznia eshte ngjitur ne kuoten e 22 pikeve dhe per momentin mban vendin e dyte ne renditje, duke qene keshtu brenda objektivit te saj per momentin./SHKODRASPORT.COM/