Bayerni arriti të fitojë pastër 0-2 në transfertë kundër Union Berlin, falë një goli me penallti të Lewandowskit dhe një gjuajtje me kokë të Pavard 10 minuta nga fundi. Pas ndeshjes, foli kapiteni i skuadrës, Manuel Neuer.

“Ishim dominues që nga fillimi i takimit, edhe pse nuk ishim në formën tonë më të mirë. Jemi të lumtur që dominuam dhe që rikthehemi në shtëpi me tre pikë të plota”, u shpreh shkurtimisht pas ndeshjes gardiani gjerman.

Me fitoren kundër Union Berlin në transfertë, bavarezët shkojnë sërish +4 pikë nga Dortmund, duke e zhvlerësuar fitoren e verdhezinjve dje 4-0 në derbin e Ruhrit kundër Schalkes./abcnews/