Kapiteni i Vllaznisë, Bekim Balaj është i mendimit se kuqeblutë i kanë të gjitha mundësitë për të qenë në finalen e kampionatit. Ai ka vlerësuar kundërshtarin që me shumë meritë ka qenë skuadra që ka udhëhequr kampionatin. Në një intervistë për “Panorama Sport”, Balaj kërkon nga të gjithë shokët e skuadrës që të japim maksimumin, ndërsa ka edhe një apel për tifozët.


Si e shihni shortin kundër Egnatias?

Shorti na vuri përballë Egnatias, një kundërshtar që e njohim mirë pasi jemi ndeshur dhe në Kupë kundër tyre. Kemi nga 3 fitore secila, nuk arritëm finalen e Kupës, por do të bëjmë çdo gjë për të arritur atë të kampionatit. Luajmë përballë skuadrës që ka udhëhequr me plot meritë kampionatin, por statistikat në 6 përballjet tregojmë se kemi qenë të barabartë me ta.


Mendoni se me një ekip të plotë do të arrini të jeni në finale?

Në ndeshjet e fundit ndoshta na kanë penalizuar pak dhe mungesat, por këto janë normale në një sezon të gjatë. Megjithatë, edhe ata që i kanë zëvendësuar kanë bërë në më të mirën e mundshme punën e tyre. Ata janë një armë më shumë për këto ndeshje. Të gjithë bashkë do të bëjmë çdo gjë për të arritur finalen.