Nesër rradha e Asmer Bilalit në ringun e Botërorit

0

Nisja mbarë e Botërorit të boksit për boksierët tanë pritet të pasohet me të tjera suksese të tyre. Fitorja e Kristian Demës në ndeshjen e parë ndaj australianit Samy Blyth, duhet të pasohet nesër nga një tjetër fitore e shkodranit Asmer Bilali, edhe ai pjesë e kombëtares sonë në këtë eveniment shumë të rëndësishëm të këtij sporti.

Kombetarja e boksit neser per ne Boteror

0

Diten e premte niset per ne Baku (Azerbaixhan) ekipi kombetar i boksit qe do te marre pjese ne kampionatin boteror per te rritur. Shqiperia ne kete aktivitet paraqitet me 4 pesha.

Kristian Shytani me i miri ne turneun e Bosnjes

0

Kombëtarja e Shqipërisë në boks ka marrë pjesë në një aktivitet të zhvilluar mes vendeve të Rajonit në Sarajevë të Bosnje Hercegovinës për të përkujtuar të rënët në masakrën e Srebenicës para 21 vjetëve. Në këtë memorial Shqipëria është përfaqësuar me tre boksierë ndërkohë që kanë marrë pjesë edhe vende si Kosova ,

Boks, Demaj ne Itali per stervitje para boterorit

0

Boksieri i Kombëtares Shqiptare Kristjan Demaj është rikthyer sërish në Itali për të vijuar atje stërvitjet për Kampionatin Botëror të Boksit që do të zhvillohet në Baku të Azerbajxhanit në fund të muajit shtator. Shkodrani do të qëndrojë atje për një periudhë dy javore nga ku do të marrë ngarkesën e plotë për të qënë i gatshëm për eventin e rëndësishëm Ndërkombëtar që do të marrë pjesë. Boksieri i përfaqësueses kuqezi

Kristian Shytani shpallet si boksieri me teknik

0

Kristian Shytani shpallet si boksieri me teknik ne aktivitetin e zhvilluar ne Sarajeve.Aktivitet i cili startoi me date 10 shtator dhe zgjati 2 dite.Pas 2 ndeshjeve vertete konkuruese Shytani meritoi vendin e pare dhe gjithashtu iu dha edhe kupa si boksieri me teknik i aktivitetit.

FUTBOLLI I FEMRAVE

HISTORI