KRYESORE

Shtypi sportiv i sotëm, Gjoka, rrogat dhe Skënderbeu

0
Ndeshja e sotme Vllaznia- Skenderbeu padyshim qe ka marre vemendjen e duhur edhe ne shtypin e sotem sportiv. Kuptohet korçaret nuk duan te pesojne humbjen e dyte rradhazi por edhe Vllaznia ka me shume se kurre nevoje per pike. Po ashtu,...

I pesti barazim radhazi, Inter vazhdon rënien e lirë

0
Inter ka shënuar barazimin e 5-të radhazi në Serie A pasi ka arritur një tjetër rezultat zhgënjyes 1-1 ndaj Crotones. Skuadra e Spalletti-t ka probleme serioze dhe duket qartë dhe nuk po kuptohet se si mund të zgjidhet. Teksa...

Pazzini befason Real-in në fund, Sergio Ramos bëhet legjendë

0
Real Madrid, pas dy fitoresh radhazi në kampionat, është ndalur në fushën e levante-s. Madrilenët kanë barazuar 2-2 dhe mbeten në vendin e katërt të renditjes me 39 pikë. Goli i Pazzini-t, ish-sulmuesi i Verona-s, në minutën e 89-të...

Manchester United përgatit “rrëmbimin” e yllit të Bayern Munich

0
Manchester United po planifikon transferimin e verës, teksa ka nisur që tani strategjia e “Djajve të Kuq” për të siguruar mesfushorin kilen të Bayern Munich, Arturo Vidal. Trajneri i United, Jose Mourinho është i shqetësuar për shkak të mungesës...

Jurgen Uldedaj fiton edhe ndeshjen e tetë. Mund çekun Jakub Synek

0
Mbrëmjen e sotme boksieri lezhjan Jurgen Uldedaj ka marrë fitoren e tetë në boksin profesionist. Në ndeshjen e zhvilluar në "Sportarena Halle" të Gjermanisë, ai ka patur përballë boksierin çek Jakub Synek. Ky i fundit ka patur 8 fitore të...

Volejboll/ Vllaznia e nis me humbje, mundet 1-3 nga Partizani

0
Ka arritur të fitojë setin e parë ndaj Partizanit por jo më shumë se kaq. Vllaznia në volejboll për meshkuj është mundur me rezultatin 1-3 nga të kuqtë. Shkodranët fituan setin e parë me rezultatin 25-14 por vetëm kaq....

Mourinho: Kemi hedhur Murin e Berlinit

0
Jose Mourinho insiston se nuk ka dashur të ndëshkojë Paul Pogba duke e lënë në stol në fitoren 2-0 ndaj Huddersfield të shtunën, duke i thurur elozhe sjelljes së mirë të mesfushorit që u fut nga stoli në pjesën...

Jo vetëm ekipi i parë, akademia e Realit me klauzola astronomike

0
Barcelona ka parë disa nga talentet e tyre të “La Masia”, që largohen nga klubi në vitet e fundit, me Eric Garcia që ka nënshkruar me Manchester City-n, me Jordi Mboula që ka lëvizur në Monaco dhe me Sergio...

“Vllaznia B” ankesa për arbitrimin. Hoxha na ndëshkoi për të ndihmuar Besëlidhjen

0
Ndeshja e sotme në mes Dinamos dhe Vllaznisë B, e fituar nga e para me rezultatin 2-0, nuk ka kaluar pa problem. Përveç atyre të organizimit, për të cilat mbase do të flasë në një moment tjetër, trajneri i...

Klubi shkodran sërish thirrje tifozëve: Ne besojmë, besoni edhe ju!

0
Takimi i nesërm në mes Vllaznisë dhe Skënderbeut konsiderohet shumë i rëndësishëm në kampin shkodran. Trajneri Gjoka sot ka kërkuar edhe falje për zhgënjimi që skuadra u solli në ndeshjen me Kukësin megjithatë u bëri thirrje të jenë edhe...