KRYESORE

E TRISHTË/ Ishte pjesë e të rinjve të Apolonisë, humb jetën 19-vjeçari pas një...

0
Ky është 19-vjeçari Grei Bihuci që humbi jetën ditën e sotme (11 mars) në Fier pasi u godit me thikë nga një 18-vjeçar. Grei Bihuci humbi jetën gjatë transportit për në spital pasi nuk arriti që t’i mbijetojë plagëve të...

Përfundon kursi i përgatitësit atletik, diplomohen 21 trajnerë të rinj. Mes tyre edhe një...

0
Sektori i Edukimit në Federatën Shqiptare të Futbollit ka përmbyllur me sukses kursin e parë për përgatitës atletikë për vitin 2023, ku u diplomuan 21 trajnerë të rinj nga Shqipëria dhe Kosova. Ne mes te diplomuarve ne kete kurs te...

Nora Deda rikthehet në krye të ekipit të Vllaznisë

0
Ish-volejbollistja e njohur e Vllaznisë, Nora Deda, është emëruar trajnere e skuadrës kuqeblu në volejboll për femra. Një ndryshim I tillë ka ardhur pas largimit të trajnerit të mëparshëm Dorjan Tafa, I cili ka lënë tashmë drejtimin e Vllaznisë...

Silvinjo: Do të jetë një ndeshje e bukur me Çekinë, nuk ka fare eufori...

0
Trajneri i Kombëtares shqiptare të futbollit, SIlvinjo, është shfaqur sot në konferencën e zakonshme për mediat para fillimit të grumbullimit të kuqezinjve për dy ndeshjet ndaj Çekisë dhe Bullgarisë. E para është një ndeshje e rëndësishme për kualifikueset e...

Berat Gjimshiti në qendër të merkatos, klubi anglez paraqet ofertë zyrtare për mbrojtësin

0
Pas Milanit dhe Ajax, një tjetër klub evropian interesohet për shërbimet e mbrojtësit të Atalantas, Berat Gjimshiti. Bëhet fjalë për klubin e Fulham në Premier League, të cilët ia kanë vënë syrin futbollistit të kombëtares shqiptare. Sipas medieve italiane, drejtuesit...

Rekord i ri: Një basketbolliste shënon 116 pikë në një ndeshje

0
Basketbollistet e Prishtinës kanë shënuar fitore bindëse në udhëtim te Vushtrria me rezultat 126:31, në ndeshjen e vlefshme për javën e 7të të Kampionatit të Kosovës në basketboll për femra. Përveç rezultatit tepër bindës, e veçanta e kësaj ndeshjeje ishte...

Duka: Qeveria të sjellë vaksinat, se investimet i bëjmë vetë

0
Presidenti FSHF-së Armand Duka vazhdoi të replikonte me qeverinë. Kreu i futbollit shqiptar pranoi se federata do të investojë 900 mijë euro për mbelljen e fushës së stadiumit “Air Albania” me bar artificial, sistemin e ventilimi9t dhe ndriçimit. Ai...

Ilir Nallbani nostalgjik për Shkodrën: Edhe fëmijët e mi do jenë tifozë me Vllazninë

0
Nje nga futbollistet qe ka lene mbresa shume te mira me aktivizimin e tij tek Vllanzia, eshte padyshim edhe mesfushori nga Peja e Kosoves, Ilir Nallbani. Ka plot 9 vjet qe ai eshte larguar nga Shkodra, por lidhja e...

Surpriza e orëve të fundit në Serinë A, Asllani drejt largimit nga Interi

0
Orët e fundit e mer katos kanë rezervuar gjithmonë surpriza dhe këtë herë njëra prej tyre mund të prekë Kristjan Asllanin. Mesfushori i Interit mund ta shikojë veten në fund të ditës te Sasuolo, pasi mes dy klubeve po...

Muriqi drejt Lazio-s, zbulohen detajet e marrëveshjes

0
Vedat Muriqi ka fytyrën e një futbollisti të egër. Fenerbahce zgjodhi shikimin serioz të shtatlartit dardan për të prezantuar fanellat për sezonin e ri, por probabiliteti që ai të mos e veshë më fanellën e “kanarinave të verdha” është...