Dy golat e kapitenit Kaçubela i japin fitoren Murlanit

Dy golat e kapitenit Kaçubela i kane dhene fitoren 2-1 Murlanit ne ndeshjen e luajtur pasditen e sotme ne Barbullush ndaj ekipit te Klosit, ndeshje kjo e vlefshme per javen e 8-te te kampionatit te kategorise se dyte. Ndeshja ka...

PRONONCIMI/ Mbrojtësi ‘goleador’ i Veleçikut, Rrustemaj: Do jemi në Kategorinë e Parë, nuk kemi...

Veleçiku ka arritur një fitore të thellë në shifrat 6-0 ditën e djeshme përballë Internacional. Koplikasit morën një rezultat shumë pozitiv në garën për tu ngjitur në Kategorinë e Parë. Një nga protagonistët e ekipit të drejtuar nga Haris Lika,...

3 kartona të kuq brenda 75 minutave, skuadra e Kategorisë së dytë e mbyll...

Është luajtur ditën e djeshme sfida e javës së 12-të të Kategorisë së Dytë, Përmeti-Tepelena e mbyllur me rezultatin 0-2. Një ndeshje e tensionuar cila ka prodhuar 3 kartona të kuq dhe të 3 janë marrë nga skuadra e...

Tërbuni mund Luzin në shtëpi dhe tani sheh nga kreu

Në një duel mes dy ekipeve pretendente dhe kur pritej qe të merrte revansh, Luzi 2008 është mundur në fushën e vet nga Tërbuni i Pukës rival. Madje me rezultatin 0-2 në favorin e skuadrës pukjane që ka në...

Veleçiku në fundjavë luan në Shënkoll, trajneri Lika do fitoren

Pas nje jave pushimi per shkak te nderprerjes se kampionatit nga ndeshjet e kombetares, ne fundjaven qe vjen do re rikthehen te luajne te gjithe kampionatet e futbollit shqiptar, perfshi edhe ate te kategorise se dyte. Veleçiku i Koplikut do...

Kategoria e Dytë kërkon një kampion, caktohet edhe vendi dhe ora e finales së...

Mbyllja e këtij sezoni në Kategorinë e Dytë ka dekretuar si ekipet më të mira të grupeve përkatëse skuadrat e Shkumbinit dhe Maliqit, që kanë dominuar në këtë edicion dhe kanë siguruar një biletë për ngjitjen në Kategorinë e...

VIDEO/ Kategoria e Dytë luhet në moçal, arbitri anullon golin e rregullt

Kategoria e Dytë e futbollit në Shqipëri zhvilloi dje javën e nëntë. Në Përmet, vendasit humbën 0-2 me Labërinë. Në një fushë që nuk dukej bari dhe të mbuluar nga uji, miqtë nga Vlora bënë detyrën në një moçal. Tej...

Goli i brazilianit Trianoski i jep barazimin Murlanit ndaj Elbasanit

Nje gol i sulmuesi brazilian Trianoski i ka dhene barazimin 1-1 Murlanit ne ndeshjen e luajtur ne Elbasan ndaj skuadres vendase, ndeshje kjo e vlefshme per javen e 9=te te Kategorise se dyte te futbollit shqiptar. Pas nje pjese te...

EKSKLUZIVE/ Denis Pjeshka: Flamurtari shpejt aty ku i takon, golat për mua janë të...

Flamurtari tashmë pjesë e Kategorisë së Dytë këtë sezon arriti të fitojë në shifrat e thella 6-0 në javën e 4-ët të kampionatit. Kuqezinjtë mposhtën Përmetin brenda në Vlorë. E këtë sezon në ekipin bregdetar ka një koloni shkodrane,...

FOTO/ Tjetër stadium gati në Shqipëri, nis faza e dytë e punimeve

Maliqi do bëhet me stadium të ri. Pushteti vendor në qytetitn juglindor të Shqipërisë, së bashku me FSHF-në janë në punime e sipër për përfundimin e stadiumit të ri. Në pamjet e fundit, gjithçka duket gati me fushën, ndërsa...

FUTBOLLI I FEMRAVE

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR