Mehja: Ada është pikënisja ime në rrugëtimin si trajner

Ditën e djeshme është zyrtarizuar në pankinën e Adës dhe për rrjedhojë e ka marrë me shumë dëshirë. Kjo edhe ngaqë do të jetë përvoja e tij e parë si trajner i parë i një skuadre. Më parë ka...

Largohet Kujtim Shaba, trajneri i ri i Adës emërohet Admir Mehja

Ende pa nisur mire pune, Kujtim Shaba ka dhene doreheqjen nga drejtimi i Ades. Nje vendim qe eshte marre mesa duket per arsye personale te tij. Largimi i tij ka vene ne levizje presidentin Pjetri qe e ka gjetur menjehere...

Hidhet shorti i kategorisë së dytë, Ada e nis nga Klosi

Është hedhur sot në 11:00 në ambientet e “Air Albania Stadium” shorti i Kategorisë së Dytë në futbollin shqiptar. Skuadrat që do përballen këtë sezon do jenë të ndara në dy grupe, përkatësisht atë A dhe B. Në grupin e...

Klubi kuqeblu merr vendimin përfundimtar për ‘Vllaznia B’

Federata Shqiptare e Futbollit ka vendosur që ditën e nesërme, në orën 11:00, në ambientet e stadiumit “Air Albania” të hedhë dhe shortin e Kategorisë së Dytë, për sezonin 2020-2021. “Panorama Sport” ka arritur të mësojë edhe ndarjen e grupeve...

Altin Xhahysa me një mision të ri. Merr drejtimin e ekipit të sapokrijuar

Nje nga emrat e njohur te Vllaznise, Altin Xhahysa, prej pak kohesh ka nisur nje aventure te re. Ai do te drejtoje ekipin e te rriturve te KF Murlani. Ky i fundit eshte krijuar pak muaj me pare dhe ne...

Shaba: Do tentojmë të bëjmë diçka të mirë për Adën

Diten e djeshme presidenti Alfred Pjetri zyrtarizoi trajnerin e ri te Ades, qe ne fakt eshte nje emer shume i njohur ne futbollin shkodran dhe ate shqiptar, Kujtim Shaba. "Shkodra Sport" e ka kontaktuar ate diten e sotme dhe numri...

Ada zbret në fushë të hënën. Pankinën ia beson një emri të njohur

Tek Ada puna për sezonin e ri do të nisë të hënën. Ka qenë presidenti Alfred Pjetri që e ka bërë të ditur një gjë të tillë teksa për "Shkodra Sport" ka dhënë edhe disa lajme të mira për...

Eksod te skuadra shqiptare, largohen të gjithë lojtarët, presidenti: Kemi qenë korrektë

Rënia e Tërbunit një kategori më poshtë solli largimin e shumë futbollistëve. Edhe pse klubi pukjan ka qenë shumë korrekt me ta, ata nuk kanë hezituar ta braktisin. Mateo Baçi ka kaluar te Pogradeci, Mark Doda do të jetë pjesë...

Presidenti Pjetri premton: Sezoni tjetër do të jetë krejt ndryshe për Adën

Në sezonin që sapo u mbyll, Ada e Velipojës arriti të siguronte qëndrimin sërish në kategorinë e dytë të futbollit shqiptar vetëm pas fitores 6-2 në ndeshjen e play-out ndaj Valbonës. Një fitore që ka gëzuar për momentin futbollistët...

Vllaznia, Veleçiku e Ada shpëtuan në ndeshjet e fundit. Futbolli i Qarkut Shkodër premton...

Futbolli i Qarkut Shkodër kaloi një "krizë" jo të vogël në këtë fundsezoni. Tre prej skuadrave të tij, pikërisht Vllaznia, Veleçiku dhe Ada shkuan në play-out dhe për të qëndruar në kategoritë respektive, iu desh të luanin nga një...

FUTBOLLI I FEMRAVE

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR