“Vllaznia B” fiton me goleadë ndaj “Kukësi B”. E mund 7-2

Vazhdon seria e rezultateve pozitive per ekipin "Vllaznia B". Ai ka mundur pasditen e sotme "Kukesin B" me rezultatin e thelle 7-2 ne ndeshjen e luajtur pasditen e sotme ne fushen sportive "Reshit Rusi". Rezultati eshte zhbllokuar ne minuten e...

“Vllaznia B” barazoi me Sopotin, “heroi” i saj ishte portieri Hasani

Barazimi i djeshëm i "Vllaznia B" në Librazh ndaj Sopotit mund të konsiderohet surprizë por në fakt nuk ka qenë kështu. Skuadra shkodrane ka bërë një 90 minutësh përgjithësisht të mirë ku lojtarët e saj jo vetëm janë mbrojtur...

Ada e nis me fitore fazën e dytë. Tek velipojakët rikthehet dyshja e njohur...

Faza e dytë e kampionatit ka nisur në mënyrën më të mirë të mundshme për ekipin e Adës. Në javën e parë ajo e ka patur pushim, ndërkohë që në të dytën, atë të luajtur dje në kryeqytet ndaj...

Tjetër surprizë e “Vllaznia B”, barazon në Librazhd dhe ndal Sopotin

Ndonese ka luajtur ne dy javet e para te fazes se dyte ne transferte, "Vllaznia B" nuk ka humbur asnjeren prej ketyre ndeshjeve ndonese ka luajtur ndaj dy prej ekipeve pretendente. Javen e kaluar kuqeblute barazuar ne Tirane me Partizani...

FOTO / Një ekip shqiptar në histori, ka sponsor një klub striptize: Argëtim falas...

Po, po, e keni lexuar mirë. KF Maliqi në Kategorinë e Dytë shqiptare ka tashmë sponsor në fanellën e vet një klub striptize të qytetit të Korçës. Skuadra e cila lufton për ngjitjen në Kategorinë e Parë ka bërë...

ÇUDIA/ Partizani-Vllaznia gjykohet nga një femër

Arbitrja shqiptare, Emanuela Rusta ka gjykuar për herë të parë me stemën e FIFA-s dhe këtë e bëri në një ndeshje futbolli për djem. Rusta gjykoi takimin e zhvilluar në kryeqytet mes Partizanit B dhe Vllaznisë B, e mbyllur në...

“Vllaznia B” barazon 2-2 në Tiranë me “Partizani B”. Rikthehet si protagonist Florind Bardulla

Nga 0-2, "Vllaznia B" ka arritur t'i barazojë shifrat në 2-2 dhe ka marrë një barazim me shumë vlerë në ndeshjen e parë të fazës së dytë të kampionatit, atë ndaj "Partizanit B". Shkodranët ndonëse janë gjendur në disantazh të...

Tre ekipe për 6 muaj, njihuni me trajnerin shqiptar që ka drejtuar “kudo”!

E nisi sezonin me Burrelin, më pas te Kastrioti dhe nga sot zyrtarizohet si trajneri i skuadrës së Devollit. Ky është durrsaku Stavri Nica, i cili duket se ka nisur një projekt të ri me bilishtarët të cilët duan...

Portieri Eldi Hasani stërvitje “të çmendur”. Gati për rikthimin pas dëmtimit (VIDEO)

Prej më tepër se dy muajsh ka qenë i pamundur për të luajtur si shkak i një dëmtimi që ka patur në krah, por duket se ai tashmë po lihet gradualisht pas. E kemi fjalën për portierin e ekipit...

Gati faza e dytë, Tërbuni projekton dy goditje “big”

Ekipi i Tërbunit vazhdon stërvitjen nën drejtimin e trajnerit Oltijon Kërnaja dhe zv.trajnerit Ergys Neziri. Skuadra pukjane po mendon për vazhdimin me sukses të fazës së dytë. Zv.trajneri Ergys Neziri thotë: “Ne tani kemi një sulmues që në fazën e...