Rikthehet në “aksion” Kategoria e Dytë, ja të gjitha sfidat e ditës së sotme

0
Kategoria e Dytë do të rikthehet ditën e sotme, me sfidat e saj në grupet A dhe B. Këto janë ndeshjet e para për vitin 2018, me kampionatin që ishte ndërprerë që në fund të dhjetorit, të vitit të kaluar. Në...

Veleçiku të dielën përballë “Kukësit B”. Gati për fitoren e rradhës

0
Faza e dytë e kampionatit të kategorisë së dytë starton këtë të dielë dhe bashkë me të edhe gara për vendin e parë në grup, atë që të çon automatikisht në kategorinë e parë. Dueli në mes Vorës dhe...

Ada probleme me pankinën, 4 trajnerë në 12 ndeshje

0
Ada e Velipojës e ka mbyllur gjysmën e parë të kampionatit në vendin e nëntë në renditje me 15 pikë të grumbulluara në 12 ndeshje të luajtura. Jo keq nisur nga problemet me të cilat kjo skuadër e nisi...

Veleçiku gati ndërhyrjet në merkato. Kërkon medoemos kategorinë e parë

0
Ecuria në fazën e parë të kampionatit ka qenë përgjithësisht e mirë teksa e ka mbyllur atë në vendin e dytë në grup me 25 pikë. Të qënurit 3 pikë larg Vorës së vendit të parë, është një tregues...

FOTO/ Rikthehen përmbytjet, stadiumi shqiptar kthehet në pishinë…

0
Disa ditë më parë Shqipëria ishte pothuajse e gjitha nën ujë pas përmbytjeve të shumta që ndodhën. U duk se tashmë përmbytjet morën fund, por mbrëmjen e kaluar rrehjest janë rikthyer vrullshëm. Fusha e Orikumit u kthye në një pishinë...

Komisioni i Apelit nuk ul dënimin për fushën e Veleçikut

0
Komisioni i Apelit pranë Federatës Shqiptare të Futbollit ka zhvilluar mbledhjen e radhës sot teksa ka shqyrtuar kërkesat e disa lojtarëve dhe klubeve që kanë pasur ankesa nga Komisioni i Disiplinës. I vetmi ndryshim që ka bërë ky komision...

Dy fitore rradhazi për Adën, ja kush janë njerëzit që sollën ndryshimin

0

Tek skuadra e Adës gjërat kanë ndryshuar në mënyrë krejt të papritur. Nga një ekip me shumë probleme, me afrime dhe largime trajnerësh, tashmë është shndërruar në një ekip i cili di të fitojë. Në dy ndeshjet e fundit, ajo ka mundur Partizanin B brenda në Tiranë me rezultatin 3-2, madje duke luajtur me 10 futbollistë, ndërkohë që ditën e djeshme ka fituar edhe me Luzin 1-0.

Ada arrin një tjetër fitore. Çoçja i jep fitoren 1-0 ndaj Luzit

0

Pasditen e sotme janë zhvilluar ndeshjet e rradhës të kampionatit të kategorisë së dytë dhe Ada e Velipojës ka marrë një tjetër fitore. Këtë herë në fushën e saj ndaj Luzi 2008. Në fund të takimit është vulosur rezultati 1-0 për të. Njeriu që i dha trepikëshin ka qenë mbrojtësi i krahut të majtë Paris Çoçja.

Ada befason Partizanin. E mund 3-2 brenda në Tiranë

0

Një fitore me shumë vlerë ka arritur skuadra e Adës në ndeshjen e rradhës për kampionat. Ka arritur të fitojë në kryeqytet me rezultatin 3-2 ndaj "Partizani B". Një fitore që mund të ketë çuditur jo pak të tjerët por jo futbollistët dhe stafin teknik të velipojakëve që kishin udhëtuar drejt kryeqytetit me objektivin e qartë për të mos u kthyer pa pikë.

Ada s’gjen rehati me pankinën, ikën edhe Nika. Ja kush mund të jetë trajneri...

0

Pankina e Adës nuk po gjen rehatinë e duhur këtë sezon. Largimi i Ersi Çakut nga pankina e Adës u shoqërua me emërimin e Etrit Nikës në këtë post por edhe ai nuk ka vazhduar gjatë. Madje, në ndeshjen e fundit me Klosin, mësohet se ky trajner nuk ka qenë në pankinë dhe skuadra është drejtuar nga drejtori teknik Kujtim Shaba.