KUQ e ZI

STATISTIKAT/ As Asani dhe as Daku, lojtari më i mirë i ndeshjes sonte ishte…...

0
Shqiperia mori nje fitore te madhe duke mundur mbremjen e sotme Polonine me rezultatin 2-0 ne "Air Albania" fale golave te shenuar nga Asani ne pjesen e pare dhe Daku ne te dyten. Por ne fakt, as njeri dhe as...

Lorik Cana: Strakosha, Kumbulla, Mitaj, Balliu, Asllani e Broja do të jenë çelësi i...

0
Nje nga emrat me te rendesishem te kombetares shqiptare pas viteve 90 padyshim qe eshte Lorik Cana. Ish- kapiteni i kuqezinjve ka qene nje lider i vertet ne fushen e lojes dhe mbetet i tille edhe sot e kesaj...

U ftua nga Sylvinho, reagon menjëherë Armando Broja

0
Armando Broja është grumbulluar nga trajneri i Kombëtares Sylvinho për ndeshjet miqësore ndaj Kilit dhe Suedisë. Sulmuesi i kuqezinjve ka reaguar në rrjetet sociale duke shprehur menjëherë gatishmërinë për fanelën e ekipit tonë përfaqësues. Në një postim të bërë...

De Biasi: Kisha dëgjuar vetëm gjëra të këqija për shqiptarët. Natën e parë në...

0
Giovanni De Biasi ishte i pari trajner që dërgoi kombëtaren shqiptare të futbollit në fazën finale të Europianit "Francë 2016". Por asgjë nuk ka qenë aq e lehtë për jetesën në vendin tonë dhe paragjykimet e të huajve. Në...

Lothar Mathaues: Shqiptarët duhet të jenë krenarë, ata janë fituesit e mëdhenj të këtij...

0
Shqiperia i dha fund aventures se saj te dyte ne historine e Europianeve duke marre vetem nje pike ne "grupin e vdekjes", por lojtaret dhe stafi i saj duhet te jene krenare per paraqitjen e bere ne kete vend. Ata...

Armando Broja karakter i vështirë dhe përçan grupin? Reagon Klaus Gjasula

0
Klaus Gjasula ka dhënë një intervistë për “Report TV“, ku është pyetur ndër të tjerta edhe për Armando Brojën. Ky u fundit u përfol gjatë përiudhës kur Reja ishte në krye të pankinës së Shqipërisë, se kishtë një karakter...

I trefishojnë pagën, Myrto Uzuni bie dakord për të rinovuar me Granadan

0
Uzuni ka gjetur gjuhën e përbashkët me klubin e Granadës. Surpriza e këtij sezoni në Kategorinë e Dytë spanjolle, ku ka arritur që të shënojë 22 gola dhe të mbajë ekipin e tij në vendin e parë në renditje,...

Fidel Ylli: Së shpejti në Tiranë do ndërtohet një stadium 40 mijë vendesh! Do...

0
Kryetari i Komitetit Olimpik Shqiptar, Fidel Ylli i ftuar në Report Tv, ka deklaruar se së shpajti në Tiranë do të ndërtohet një stadium me 40 mijë vende. Sipas tij, stadiumi që do ndërtohet do jetë një ndër më...

Roland Luçi kundër Silvinjos: Trajner shumë i dobët, duhet të largohet

0
Shqiperia e mbylli ne grup rrugetimin e saj ne "Euro 2024" duke mos arritur dot te kualifikohet per ne turin e dyte dhe pavaresisht se paraqitjet e saj konsiderohen pozitive, ka edhe specialiste qe ia faturojne kete deshtim pikerisht...

Elseid Hysaj: Gabimi ndaj Italisë kaloi përtej futbollit. Janë marrë me flokët e mi...

0
“Kaloi përtej futbollit”, kështu është shprehur futbollisti i Kombëtares, Elseid Hysaj për reagimin e furishëm në publik në lidhje me kokën e ulur në gjuajtjen e Nikolo Barelas në minutën e 16, me topin që më pas shkoi në...