Erkand Qerimaj: Çfarë kuptimi do kishte ‘Big Brother’ pa Luizin? Ai përfaqëson batutën dhe...

0
Peshëngritësi Erkand Qerimaj i ftuar në emisionin “Vila 24” me moderatoren Brunilda Lahe nuk ka ngurruar të shprehet për News24 nëse Luiz Ejlli po e përfaqëson si duhet Shkodrën duke zbuluar se edhe ai vetë ka marrë një ofertë...

Enkileda Carja medalje bronzi në Botërorin e peshëngritjes për të rinj

0
Peshëngritësja e re shqiptare Enkileda Carja ka siguruar sot në mbrëmje medaljen e bronzit në Botërorin për të rinj në peshëngritje, event që po zhvillohet në qytetin e Durrësit. Ajo u rendit e treta në peshën 59kg, duke i...

VIDEO/ Sajmir Lagja: Synimet e mia janë të sjell në Shkodër medalje europiane

0
Eshte vetem 18 vjeç dhe sigurisht qe ka shume rruge perpara. Sajmir Lagja e ka nisur mbare dhe vitin qe shkoi u rendit i 10-ti ne Bote ne peshen e tij ne Kampionatin Boteror U20 ne garat qe u...

ALMANAK/ Sot është ditëlindja e ‘Mjeshtrit të Europës’ në peshëngritje Genc Barkiçi

0
Ai vetë nuk është në gjendje të bëjë një bilanc të sukseseve të tij. Madje sa herë që të rrish me të, ai do të kujtojë diçka që nuk e ka thënë në bisedën e mëparshme. E kemi fjalën...

PERSONAZHI I VITIT/ Sajmir Lagja: Ishte diçka emocionuese marrja e çmimit nga ‘Shkodra Sport’

0
Peshëngritësi shkodran Sajmir Lagja konsiderohet e ardhmja e këtij sporti jo vetëm në Shkodër, por edhe në Shqipëri. Një gjë e tillë është deklaruar mbrëmë edhe nga Mjeshtri i Madh i Peshëngritjes, Asim Belinova, në ceremoninë e organizuar nga...

Erkand Qerimaj me covid, humb Kampionatin Botëror

0
Prej disa ditësh në Kolumbi ka nisur Kampionati Botëror i Peshëngritjes, që është edhe kompeticioni më madhor i këtij sporti për vitin 2022. Në këtë event, Shqipëria do të përfaqësohej me dy sportistë, Briken Caljen dhe Erkand Qerimajn, por në...

Skandal në peshëngritje, burokracitë pengojnë që Kampioni i Europës të marrë shpërblimin në kohë

0
Peshëngritja shqiptare nuk po gjen qetësi. Pas përplasjes midis Erkand Qerimajt dhe trajnerit Zef Kovaçi, tani një tjetër shqetësim ka mbërthyer shtangën dhe komunitetin e saj. Edhe pse ligji detyron institucionet të operojnë brenda afateve për dhënien e shpërblimit...

Inagurohet palestra e re e peshëngritjes së Vllaznisë. Merr emrin e kampionit Asim Belinovi

0
Pasditën e sotme, është inauguruar palestra e re e sportit të peshëngritjes “Asim Belinovi” pranë stadiumit “Loro Boriçi”. Ajo do të jetë shtëpia e re e shtangës shkodrane, ku do të mund të stërviten peshëngritësit shkodranë. Kjo sallë e shumëpritur...

Reagon Erkand Qerimaj: Me Kovaçin e mbylla që në dhjetor, trajner im është Sokol...

0
Pas denoncimit të trajnerit të peshëngritjes, Zef Kovaçi, për heqjen e emrit të tij nga medalja e artë që fitoi Erkand Qerimaj në Kampionatin Europian që u mbajt në Tiranë, ka ardhur edhe reagimi i shtangistit shkodran. Qerimaj e...

Kryetrajneri i Shqipërisë Artur Lagja ‘sulmon’ Zef Kovaçin: Shiti Kombëtaren në vitin 1991. Ai...

0
Nëse nga Federata Shqiptare e Peshëngritjes ende nuk ka asnjë reagim zyrtar në lidhje me shpërblimin e trajnerit Zef Kovaçi, në këtë çështje është përfshirë edhe kryetrajneri i aktual i Kombëtares, Artur Lagja. Edhe pse nuk është përmendur për asnjë...