Në tregun e ardhshëm të transferimeve, Manchester United mund të hyjë në mosmarrëveshje për Vinicius Junior në rast se Real Madrid vendos të përfitojë nga braziliani i talentuar 23-vjeçar.

Thashethemet tregojnë se klubi madrilen mund të sakrifikojë brazilianin për të hapur rrugën për ardhjen e Kylian Mbappes. Në një skenar të tillë, Djajtë e Kuq do të ishin ndër kërkuesit e këtij anësori të talentuar, pavarësisht konkurrencës që me siguri do të lindë për nënshkrimin e tij.

Vinicius Junior, i cili rinovoi kontratën me Real Madridin tetorin e kaluar, është dëshmuar të jetë një figurë kyçe në skuadër. Megjithatë, mundësia e largimit të tij mund të materializohet nëse Real Madridi kërkon të lehtësojë inkorporimin e Kylian Mbappes. Manchester United me kapacitetin financiar paraqitet si një destinacion tërheqës për brazilianin 23-vjeçar, edhe pse konkurrenca për nënshkrimin e tij do të jetë e fortë.

Manchester United, në kërkim të përforcimeve të nivelit të lartë, e sheh sulmuesin si një opsion ideal për të forcuar skuadrën e tij. Pjesëmarrja në Ligën e Kampionëve mund të jetë një faktor përcaktues në tërheqjen e anësorit të talentuar, megjithëse çmimi i kërkuar i vendosur nga Real Madrid mund të jetë një konsideratë vendimtare, raporton Fichajes. Gara për nënshkrimin e tij do të jetë intensive, por apeli i Manchester United si një “klub i madh” mund të funksionojë në favor të tyre.

Shitja e mundshme e Vinicius Junior nga Real Madridi është paraqitur si një vendim i guximshëm, nisur nga cilësia e lojtarit. Megjithatë, kërkimi aktiv për Kylian Mbappen mund të ndryshojë ekuacionin.

Pozicioni i të dy lojtarëve në anën e majtë të sulmit mund të përbëjë një dilemë për klubin spanjoll, gjë që mund të rezultojë në largimin e Vinicius nëse ata përfundimisht zgjedhin të sigurojnë shërbimet e Mbappes. Tregu i transferimeve premton të jetë emocionues me intriga për të ardhmen e Vinicius Junior dhe lëvizjet e Real Madridit. /Telegrafi/