Steven Gerrard ka mbetur pa fjalë nga performanca e djeshme e Milanit në humbjen kundër Interit me shifrat 0-2.

Ish-futbollisti dhe trajneri i njohur mendon se kuqezinjtë nuk shfaqën asnjë vlerë për të treguar se e merituan arritjen deri në gjysmëfinale.

“Performanca e Milanit është aq larg të qenit në nivelin e një gjysmëfinaleje të kësaj Champions League, është e frikshme.

Dukeshin si një bandë lojtarësh që ishin jashë fushe, nuk luajtën fare bashkë”, tha Gerrard.