Chelsea do të luajë në ditën e sotme kundër Evertonit.

Kjo ndeshje është e vlefshme për Premier League dhe nis në orën 15:00.

Nga minuta e parë e takimit do të jetë Armando Broja.

Sulmuesi i Shqipërisë ka lënë në stol Jackson pas performancave të dobëta të këtij të fundit.