Neser do te jete ndeshja e fundit e sezonit dhe tek Vllaznia jane te fokusuar maksimalisht tek mbyllja me sukses e tij. Ndaj Skenderbeut do te kerkohet fitorja per te siguruar vendin e trete dhe pas saj do te nise puna per te ndertuar skuadren e sezonit te ardhshem.

Nderkohe oret e fundit ka zera se ndeshja ndaj korçareve do te jete e fundit e trajnerit Thomas Brdariç ne pankinen e Vllaznise, por duket se ne kete mes nuk ka asgje te vertete.

Gazeta “Shkodra Sport” nga burime prane klubi kuqeblu ka mesuar se gjermano- kroati do te jete ne krye te skuadres shkodrane edhe ne sezonin e ri. Nje gje e tille konfirmohet me se miri se ka qene vete Brdariç i cili ka dhene OK-in per rinovimet e kontratave me Stojanoviç e Juriç.

Po ashtu, edhe planet per afrimet e lojtareve te tjere po behen duke marre aprovimin e Brdariç i cili ne bashkepunim me presidentin Xhaferi dhe drejtorin sportiv Osmani kane nder mend te ndertojne nje skuader vertete te forte dhe pretendente per titullin kampion./www.shkodrasport.com/