Elbasani ka marre nje fitore me shume vlere mbremjen e sotme ndaj Apolonise, pikerisht ne minuten e 98-te kur ka shenuar edhe golin e trete dhe duke triumfuar me rezultatin e pergjithshem 3-2.

Edhe ne kete ndeshje, ashtu si ne ate Flamurtari- Vora te luajtur po sot dhe te vlefshme per kategorine e pare te futbollit shqiptar, nuk kane munguar futbollistet shkodrane ne fushen e lojes, madje edhe si autore golash.

Keshtu, tek Elbasani titullar nga minuta e pare ka qene dhe kapiteni Abaz Karakaçi ashtu si dhe Edon Hasani, nderkohe qe titullar ka qene dhe ish- sulmuesi i Vllaznise Ardit Hoxhaj. Ne krahun tjeter, ne formacionin e Apolonise kane qene titullar dy shkodranet e tjere, Serjan Repaj dhe Erald Maksuti.

Ky i fundit madje ka qene edhe autor i njerit prej golave te fierakeve ne kete ndeshje, atij te dytit shenuar ne minuten e 6-te, ndersa ne kampin elbasanas autor goli ka qene shkodrani tjeter Karakaçi.

Ne kete menyre, futbollistet shkodrane vazhdojne ta thone fjalen e tyre ashtu si duhet edhe ne kategorine e pare ku po luajne me sukses dhe njekohesisht po shenojne edhe gola per ekipet e tyre./SHKODRA-SPORT.COM/