Eneo Bitri do të jetë largimi i madh i Partizanit në merkaton e janarit. Mbrojtësi beratas po negocion detajet e fundit të kontratës me klubin e Superligës çeke, FC Banik Ostrava.

Edhe pse i mbeten edhe 6 muaj kontratë me Partizanin, drejtuesit e kuq kanë vendosur ta shesin, pasi lojtari përfiton nga një klauzolë e parashikuar në marrëveshjen e bërë më parë mes tyre.

“Panorama Sport” zbulon se klubi i kuq do të përfitojë 150 mijë euro nga ky transferim, duke humbur kështu liderin e mbrojtjes. Tashmë me largimin e Bitrit, pritet që drejtuesit të afrojnë një qendërmbrojtës me peshë.

Largimi i Bitrit sigurisht qe do t’i krijoje probleme ne prapavije skuadres se Partizanit, megjithate drejtuesit e tij jane duke tentuar te gjejne sa me shpejt zevendesuesin e tij dhe si rrjedhoje kane gati disa alternativa, ne mes te te cileve edhe ate te ish- futbollistit te Vllaznise Mevlan Adili.