Sulmuesi francez Kylian Mbappe ka komentuar numrin e golave ​​të shënuarj deri më tani.

Në ndeshjen kundër Gjibraltarit (e fituar 14:0 nga Franca), Mbappe shënoi “hat-trick” dhe arriti në 300 gola në karrierë.

“Është vetëm një pjesë e procesit. Ka lojtarë që kanë shënuar 800 apo edhe 850 gola në karrierën e tyre. 300 është thjesht qesharake.

“Më duhet të vazhdoj të eci përpara dhe të përmirësohem në ndeshjet për klubin dhe kombëtaren”, tha Mbappe për Goal.

Të vetmit lojtarë në historinë e futbollit me më shumë se 800 gola janë Lionel Messi (821) dhe Cristiano Ronaldo (865).