Indrit Tuci duket në një formë shumë të mirë pas rifillimit të kampionatit, i cili ishte pezulluar nga shpërthimi i pandemisë.

Pasi shënoi një javë më parë për Lokomotivën e Zagrebit në ndeshjen ndaj Hajdukut, futbollisti i Shpresave ka gjetur përsëri rrugën e rrjetës.

Sulmuesi shënoi para pak minutash për Lokomotivën në një ndeshje shumë të rëndësishme siç është ajo Varazdin, ku ekipit të shqiptarëve i duhet fitorja, pasi ngjiten në vendin e dytë dhe kalojnë në klasifikim Hajdukun.

Pjesa e parë është mbyllur me avantazhin 1-0, me golin e vetëm që u shënua nga Tuci, i cili mori një asist perfekt nga Çokaj që shpërtheu në krathun e djathte.