Kanë startuar në orën 15:00, sfidat e para të turit të parë të edicionit të 71-të të Kupës së Shqipërisë.

Në grupin A po luhen këto takime: Flamurtari-Vllaznia, Kastrioti-Vora, Pogradeci-Bylis dhe Besa-Korabi.

NDESHJET LIVE TË TURIT TË PARË TË KUPËS SË SHQIPËRISË –

GRUPI A:

LIVE | FLAMURTARI 2-1 VLLAZNIA
19′ Fernando, 36′ Disha / 11′ Vulaj

LIVE | KASTRIOTI 0-0 VORA (Në Fushë-Krujë)

LIVE | POGRADECI 0-1 BYLIS
20′ Fall

LIVE | BESA 0-1 KORABI (Në Peqin)
3′ Lala