Shumë kritika ka për trajnerin Inzagi sa i përket Kristjan Asllanit.

Tekniku i zikaltërve po tregon mungesë besimi karshi mesfushorit shqiptar, teksa zgjedh që të mos i jap hapësira as në ndeshje të mbyllura.

Kështu ndodhi edhe në herën e fundit kur ndaj Leces u fut në minutat e fundit Gagliardini dhe jo Asllani.

Gazetari Riccardo Trevisani e ka thumbuar kështu Inzagin.

“Nëse ti aktivizon Gagliardinin dhe lë në stol Asllanin, janë edhe këto vendime që të shpjegojnë se pse Napoli ka 15 pikë më shumë se Interi”, tha italiani.