Nje perballje shume interesante pritet qe te jete ajo e nesermja ne “Air Albania” ne mes Partizanit dhe Vllaznise. Te dy ekipet do te tentojne fitoren per t’u ngjitur me lart ne renditje.

Ne prag te kesaj ndeshje, ka dhene nje prononcim per mediat edhe drejtori i Akademise se Partizanit Genc Tomori, i cili e konsideron ate nje perballje shume interesante, por sheh te kuqte si me te “uritur” per ta fituar kete takim.

“Perballjet me Vllaznine ne i konsiderojme pas atij me Tiranen si derbi tjeter per ne, ashtu si dhe ate me Dinamon. Nuk jemi ne pozita te favorshme ne prag te kesaj perballje, si ne ashtu edhe Vllaznia.

Jemi ne vend te katert dhe te peste dhe une e konsideroj nje ndeshje te hapur per te dy ekipet. Partizani synon te fitoje dhe te ngjitet sa me siper. Po ashtu edhe Vllaznia synon per me lart sepse nuk i takon ai vend ku eshte tani.

Them se te dy ekipet jane te pergatitura per kete ndeshje, Partizani mendoj se do te kete pak me shume uri sepse kerkon te ngjitet me lart ne renditje”./SHKODRA-SPORT.COM/