Barcelona mund të shesë Robert Lewandowski në verë, raporton Alfredo Martinez i Diario Sport.

Ka një pakënaqësi në rritje me performancën e polakut këtë sezon.

Kalimi i sulmuesit në Arabinë Saudite duket një opsion i mundshëm. Klubi katalunas tashmë ka kontaktuar një agjent arab për të zbuluar nëse lëvizja mund të ndodhë. Lojtari me sa duket nuk ka në plan të largohet nga Barcelona pasi është i lumtur në klub dhe në qytet.

Katalunasit do të pranonin oferta prej rreth 30 milionë euro për sulmuesin me performancë të dobët.

Lewandowski është duke luftuar për të rigjetur formën e tij këtë sezon. Ai ka shënuar vetëm 9 gola deri më tani këtë sezon.

Marrëveshja aktuale e 35-vjeçarit me Blaugranasit skadon vetëm në vitin 2026. Dy palët kanë një opsion të zgjatjes së kontratës për një vit shtesë. /Telegrafi/