Memfis Depaj i ka dhënë fund aventurës së tij me Barcelonën që nuk shkoi ashtu siç e priste.

Sulmuesi tashmë është gati për t’u bërë pjesë e Atletikos së Madridit.

Sulmuesi holandez ka zbarkuar në kryeqytetin spanjoll për të firmosur kontratën dhe për t’u zyrtarizuar si lojtari më i ri i “Colchoneros”.

Barcelona nga ky transferim do të përfitojë 3-5 milionë euro, teksa Çavit i largohet nga skuadra një nga të padëshiruarit.