Te merkuren mund te rikthehet te luaje si titullar ne porten e Vllaznise ngaqe trajneri Dedja e paralajmeroi rrokaden qe pas ndeshjes me Tiranen, por Alen Sherri duket se çdo dite eshte me larg kesaj skuadre.

Siç eshte bere e ditur, kontrata e tij me klubin shkodran perfundon ne fundin e ketij sezoni dhe per kete arsye ai po sheh te gjithe opsionet e mundshme per vazhdimin e karrieres se tij, nderkohe qe nuk flitet akoma per nje rinovim me Vllaznine.

Por sakaq ne media ka dale opsioni i shkuarjes se tij tek Tirana. Bardheblute kuptohet qe duan te gjejne njeriun qe do ta zevendesoje Ilion Liken, por duket se eshte vete ky i fundit qe ua sugjeruar drejtuesve portierin shkodran.

Mjafton kjo foto e shkrepur para ndeshjes se tre diteve me pare, per te kuptuar edhe afersine qe kane me njeri- tjetrin dy portieret, pavaresisht diferences se moshes (18 vjet).

Tashme mbetet per t’u pare se çfare do te ndodhe, por opsioni i Tiranes duket se eshte me i forti aktualisht per 22 vjeçarin shkodran i cili pat tentuar te beje disa prova edhe jashte vendit, perfshi ketu edhe Romen, por pa arritur dot te hedhe hapin e rendesishem.
www.shkodrasport.com