Drejtuesit e Juventusit janë duke këkruar që tani për lojtarët, të cilët do të zëvendësojnë disa nga titullarët e skuadrës aktuale, që janë në fundin e karrierës së tyre. Sipas asaj që shkruan “Tuttosport”, Juventusi po sheh te Fiorentina për përforcime.

Pasi mori Federiko Bernardeskin nga skuadra e Firences, klubi bardhezi kërkon të blejë edhe sulmuesin tjetër Federiko Kiezën.

Një objektiv i mëparshëm i Juventusit, por që tani pista është bërë më serioze, pasi duhet gjetur zëvendësuesi i Mario Manxhukiçit.

Gjasat janë që kroati të shitet në merkaton e verës dhe deri atëherë klubi duhet ta ketë gjetur zëvendësuesin e tij dhe të ketë arritur marrëveshjen me të. Dhe kur behet fjale per nje oferte te Juves, sigurisht qe gjithçka mund te quhet e mbyllur sepse klubet e tjera nuk mund t’i rezistojne ofertave te bardhezinjve. /vipsport/