Zhvillimet e reja që po vijnë nga historia e Chelsea me Armando Brojën janë gjithmonë e më shumë pozitive.

Një tjetër sulmues do të largohet nga londinezët pas Romelu Lukakut që shkoi te Interi. Këtë herë bëhet fjalë për Werner.

Mediat britanike bëjnë të ditur se Tuchel e ka mbyllur përfundimisht bashkëpunimin me lojtarin në fjalë, teksa kanë pasur edhe disa debate së bashku.

Ndërkohë Fabrizio Romano raporton se Juventusi është vendosur pas Ëerner duke kërkuar që ta sjell në Serinë A. Në kushte të tilla, Armando Broja merr më shumë vlerë dhe largimi i tij është i pamundur në dukje.