Java e 20-të e Kategorisë së Parë do të kulmojë me 5 sfida të cilat luhen të gjitha në orën 13:00.

Besëlidhja e Lezhës do të presë Skënderbeun që renditet në vendin e parë. Të dyja ekipet do të kërkojnë fitoren, vendasit për tju larguar fundit dhe korçarët për të ruajtur kreun.

Luzi 2008 do të përballet me Besën e Kavajës ndërsa Lushnja do të luajë në transfertë me Turbinën. Tomori do të sfidojë Burrelin dhe Korabi-Tërbunin.

Java 20

Sot

Luzi 2008- Besa

Beselidhja- Skenderbeu

Tomori- Burreli

Korabi- Terbuni

Turbina- Lushnja

Te henen

Apolonia- Oriku

Flamurtari- Dinamo