Elseid Hysaj rikthehet në Beograd, 4 vite pasi luajti në stadiumin “Partizan” të Beogradit, aty ku përfaqësuesja jonë kuqezi u detua të përballej në një arenë lufte për flamurin kuqezi. Një sfidë që u fitua në “tavolin” 0-3 nga tanët.

Nesër është tjetër histori, mbrojtësi shkodran që sot është stërvitur bashkë me skuadrën e Napolit në stadiumin e Cervena Zvezdës, “Marakana” do të përballet me skuadrën e njohur serbe në ndeshjen e vlefshme për Ligën e Kampionëve.

Elseid Hysaj është një titullar i padiskutueshëm në radhët e skuadrës napolitane, ka postuar edhe një foto nga stërvitja pak minuta më parë në stadiumin serb, aty ku shkodrani shpreson që të bëj një tejtër paraqitje dinjitoze, e pse jo të fitojnë të kaltërit e trajnerit Karlo Ançeloti.

Napoli këtë edicion synon që të shkojë sa më larg edhe në Champions duke qenë se ka një skuadër tëë konsoliduar dhe me kualitete që kanë eksperiencë në ndeshjet evropiane./Vipsport/